Rozgrzej parkiet do czerwoności. Do Milonga Famosa dołączyć może każdy

2024.03.19 10:10
Tańczyć każdy może, niezależnie od wieku i umiejętności tanecznych. Można się o tym przekonać na kolejnym spotkaniu tanecznym z cyklu Milonga Famosa. Zajęcia tanga argentyńskiego poprowadzi tancerz-specjalista tej dziedziny.
Rozgrzej parkiet do czerwoności. Do Milonga Famosa dołączyć może każdy
Fot: M. Balewicz/Białostocki Ośrodek Kultury

Kolejne spotkanie taneczne w ramach cyklu Milonga Famosa odbędzie się w środę (20 marca) w Kawiarni Muzycznej Fama.

Milonga Famosa

Milonga Famosa to zupełnie nowy cykl taneczny, który odbywa się w Kawiarni Muzycznej Fama od 31 stycznia 2024 roku, kiedy to odbyło się jego pierwsze spotkanie. To wieczór pełen tańca argentyńskiego, będący miejscem spotkań pasjonatów tego tańca.

Historia tanga argentyńskiego sięga początku XX wieku, gdy powstał w Montevideo (Urugwaj) i Buenos Aires (Argentyna). Pierwotnie tańczono je w podrzędnych lokalach, jednak szybko zyskało popularność, stając się jednym z pierwszych tańców, w którym partnerzy się obejmowali. Tango podbiło Europę, wywołując kontrowersje ze względu na swój erotyczny charakter, ale także zdobyło ogromne uznanie. W latach 20. XX wieku nastąpił okres tangomanii i rozwój tanga w Europie. Po spadku popularności tego tańca w latach 30. i regresie politycznym w Argentynie, tango wróciło do łask w latach 80. XX wieku, rozwijając się w różnych stylach i stając się symbolem kraju, wspieranym także przez turystykę.

Podstawy tanga argentyńskiego w ramach Milonga Famosa przybliży TDJ Roman, czyli Roman Hatalak. To tancerz, który zaczynał swoją przygodę z tango argentyńskim w 2009 roku, a od 2015 roku aktywnie wspiera jego popularyzację. Jako musicalizador tanga występował zarówno w kraju, jak i na imprezach zagranicznych. W 2020 roku, podczas Festiwalu Tanga w Kownie, został uhonorowany dyplomem Argentyńskiego Stowarzyszenia Nauczycieli, Tancerzy i Choreografów Tanga Argentyńskiego AMBCTA. Roman Hatalak prowadzi w Białymstoku zajęcia tanga argentyńskiego w Studiu Działań Kreatywnych DanceOFFnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: Milonga Famosa

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1395 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39