Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

2013.07.26 00:00
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep rozpoczął się dziś, 26 lipca od warsztatów dla dzieci "RUCH targ" przygotowanych przez Kolektyw Perspektyw.
Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep
Fot: materiały organizatora

Do wieczora jeszcze czekają przedstawienia "Złota Ryba - opowieści kapitańskie" Teatru Falko Show. Teatr Delikates zaprezentuje "Pozor už nemôžem", a duński Teatr Arriergarden pokaże "Alt er sagt, siger". Pierwszy festiwalowy dzień zakończą "Don Kichote" Teatru Walny oraz "Kucharze na ostro" Teatru Formy.

- Jesteśmy nad wodą. Piękną i wielką, wśród ciszy i przestrzeni. To taki spokój, ale nie przed burzą, tylko przed wielkim teatralnym buuuuuum - żartuje Agata Rychcik-Skibińska, jedna z organizatorek tegorocznego festiwalu. - Wystartowaliśmy o 14.00 - dla dzieci małych i dużych. O 19 pierwszy dzień zakończymy zmaganiami teatralnymi.

Już w sobotę artyści zawitają do Czeremchy, a w niedzielę gościć będą w Michałowie.

W tym roku Wertep rusza w wędrówkę w ostatni weekend lipca (26-28 lipca) i pierwszy weekend sierpnia (1-4 sierpnia). Zgodnie z "wędrowną" ideą festiwalu podziwiać będzie można występy twórców z Polski i Europy w siedmiu miejscowościach, poza wymienionymi także w: Policznej, Orli, Białowieży i Hajnówce.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. To już piąta edycja festiwalu. Portal BiałystokOnline.pl patronuje imprezie. Program znajdziecie tutaj.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

829 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39