Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności

2013.11.29 00:00
Już od piątku (29.11) możemy pomóc potrzebującym. W wielu sklepach w Białymstoku prowadzona jest Świąteczna Zbiórka Żywności.
Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności
Fot: Ł. W.

To już 17 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. W tym roku odbywa się ona od piątku (29.11) do niedzieli (1.12). Na czas zbiórki w sklepach pojawią się oznaczone kosze, do których można wkładać zakupione produkty.

Akcja Banków Żywności jest organizowana pod hasłem Weekend Superbohaterów. Najbardziej potrzebne są produkty takie jak: olej, cukier, ryż, przetwory mięsne i warzywne oraz słodycze. Wszystko trafi do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają właśnie Banki Żywności. Są to m.in. jadłodajnie dla ubogich, noclegownie dla bezdomnych, domy dla samotnych matek, świetlice dla ubogich dzieci i inne organizacji zajmujące się opieką najuboższych. O zbiórce będą przypominać wolontariusze Banków Żywności.

Zbiórka odbywa się w 3 500 sklepów spożywczych na terenie całej Polski. W Białymstoku są to m.in.: Carrefour, Lidl, MarcPol czy Piotr i Paweł. Szczegółową listę sklepów znajdziemy tutaj

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39