Rozpoczyna się akcja odstraszania dzików. Gdzie będzie rozłożony preparat?

2024.03.21 11:47
Od czwartku (21 marca) mieszkańcy niektórych białostockich osiedli będą mogli natknąć się na niewielkie koszyczki rozwieszone głównie na drzewach. Nie należy ich dotykać, ani niszczyć. Miasto w ten sposób planuje odstraszyć podchodzące zbyt blisko dziki.
Rozpoczyna się akcja odstraszania dzików. Gdzie będzie rozłożony preparat?
Fot: Pixabay

Na terenach Białegostoku, zwłaszcza położonych w pobliżu lasów i zagajników, pojawiają się dziki. Zwierzęta mogą być groźne dla życia i zdrowia ludzi. Dziki niszczą też uprawy - np. ogródki i trawniki.

W związku z tą sytuacją Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku informuje, że w czwartek (21 marca) w niektórych miejscach zostanie rozmieszczony środek odstraszający dzikie zwierzęta. Miasto planuje utworzyć swego rodzaju "barierę" na przecięciu zaobserwowanych szlaków wędrówek dzików.

Będą to tereny wzdłuż południowego skraju Lasu Pietrasze na odcinku od osiedla Zawady do osiedla Pietrasze oraz rejon osiedla Białostoczek, wzdłuż nasypu kolejowego na odcinku od ul. Gen. Maczka do ul. Ks. Sopoćki.

Do tego celu zostanie użyty preparat Hukinol, który w specjalnych dyspenserach - małych zielonych koszyczkach - zostanie rozwieszony na drzewach i krzewach, na wysokości ok. 1 metra, w odstępach 20-30 metrów.

Preparat ten jest środkiem nietoksycznym i nie ma negatywnego działania na inne zwierzęta, rośliny czy glebę. Odznacza się jednak intensywnym i nieprzyjemnym zapachem, odstraszającym dzikie zwierzęta.

Agata Rosińska24@bialystokonline.pl

1490 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39