Rozpoczyna się inwestycja, więc zaczynają się utrudnienia

2018.11.21 08:05
Od środy rozpoczynają się utrudnienia na ul. Klepackiej. Powodem jest oczywiście przebudowa, jaka czeka tę ulicę.
Rozpoczyna się inwestycja, więc zaczynają się utrudnienia
Fot: UM Białystok

Od godz. 8.00 w środę (21.11) na ul. Klepackiej na odcinku od Biedronki do przejazdu kolejowego przy ul. Szkolnej planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Dokładnie będzie ona polegać na przełożeniu ruchu samochodowego z istniejącej jezdni ul. Klepackiej na nowo wybudowaną drogę serwisową oraz na tymczasową drogę ułożoną z płyt po prawej stronie zamkniętego odcinka jadąc w kierunku miasta.

Jest to związane z realizacją inwestycji drogowej w tym miejscu i to inwestycji niemałej. Chodzi bowiem o wartą 50 mln zł przebudowę ul. Klepackiej, której mieszkańcy domagali się od dawna. Należała ona do najniebezpieczniejszych miejsc na mapie drogowej Białegostoku: wąska droga, brak chodników i niestrzeżone przejazdy kolejowe, na których bardzo łatwo o wypadek.

Inwestycja obejmuje kilka dużych przedsięwzięć jak np. budowa dwóch nowych wiaduktów kolejowych. Powstanie tam także nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, drogi dojazdowe i zjazdy, a w projekcie nie zabrakło również nowych ścieżek rowerowych i oświetlenia.

Przebudowa ul. Klepackiej jest jednym z zadań realizowanych przez magistrat w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego". Wśród inwestycji, które należały do tego projektu, były także m.in. przebudowa ul. Legionowej, Wiosennej. Miasto otrzymało na nią ponad 100 mln zł dofinansowania.

Utrudnienia potrwają do listopada 2019 roku, cała inwestycja ma zostać natomiast zostać skończona w ciągu 18 miesięcy od wejścia na plac budowy, czyli już w roku 2020.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39