Rozpoczyna się remont Alfa Centrum

2016.01.05 00:00
7 stycznia rozpoczyna się remont Alfa Centrum, który obejmie modernizację i unowocześnienie pasaży centrum handlowego od strony wejścia od ulicy Mickiewicza. Prace remontowe będą trwały do marca tego roku.
Rozpoczyna się remont Alfa Centrum
Fot: materiały prasowe

Alfa Centrum zapowiada duże zmiany w wyglądzie pasaży, które obejmą m.in. zamontowanie elementów szklanych na ścianach i słupach ciągów komunikacyjnych, zastosowanie kolorów bieli i czerni, doświetlenie centrum z wykorzystaniem energooszczędnego oświetlenia. Fontanna znajdująca się na poziomie 0 zostanie zlikwidowana, a w jej miejsce zadebiutuje na białostockim rynku znana sieć kawiarni. Dodatkowym elementem będzie strefa odpoczynku. Wymianie ulegną również mała architektura oraz oznakowanie kierunkowe.

Nowoczesność i historia

I faza remontu rozpocznie się już 7 stycznia w części znajdującej się od strony wejścia od ul. Mickiewicza i obejmie wszystkie piętra wokół świetlika.

- Od otwarcia Alfa Centrum w 2008 roku obserwujemy trendy na rynku centrów handlowych oraz zmiany na rynku lokalnym, który jest coraz bardziej konkurencyjny. Widzimy też jak ewoluuje nasz klient, jak zmieniają się jego zachowania zakupowe oraz potrzeby związane z miejscem, w którym nie tylko robi zakupy, ale również chce spędzać swój wolny czas. I to z myślą właśnie o nich rozpoczęliśmy modernizację - mówi Jolanta Karna, dyrektor Alfa Centrum. - Już za kilka miesięcy klienci będą spędzać czas w nowym wnętrzu, które zaprojektowane zostało z poszanowaniem dla jego historii. Nowoczesne elementy będą uzupełniać się z historyczną tkanką tego miejsca.

Nowa kampania wizerunkowa

Dopełnieniem modernizacji jest rebranding Alfa Centrum, który obejmuje unowocześnienie logotypu centrum handlowego i jego wymianę na fasadzie budynku, a także wprowadzenie nowej kampanii wizerunkowej, która w swym nieco awangardowym charakterze odzwierciedla nowoczesny, a jednocześnie wysmakowany wizerunek Alfa Centrum.

Prace remontowe prowadzone będą w godzinach nocnych i nie zakłócą codziennego funkcjonowania centrum handlowego. Zarówno samo wejście od ul. Mickiewicza, jak również lokale znajdujące się w remontowanej części centrum otwarte będą w standardowych godzinach pracy.

Zakończenie prac I fazy remontu zaplanowane zostało na marzec br. Aktualnie trwają prace nad projektem architektonicznym pozostałych części centrum handlowego. Realizacja całego projektu planowana jest na lata 2016/2017.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1416 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39