Rusza projekt "Sprawni Niepełnosprawni". Na uczestników czekają bezpłatne szkolenia

2015.09.15 00:00
Stowarzyszenie EUROPA realizuje projekt "Sprawni Niepełnosprawni", który ma na celu aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych z naszego regionu.
Rusza projekt "Sprawni Niepełnosprawni". Na uczestników czekają bezpłatne szkolenia
Fot: Stowarzyszenie EUROPA

Na wsparcie mogą liczyć osoby niepełnosprawne w wieku 18-24 lat z orzeczonym lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które pozostają bez pracy i chcą podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności zawodowe. Chętni muszą być też zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku.

W programie mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne z terenów wiejskich i małych miast do 30 tys. mieszkańców z powiatu białostockiego.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w darmowych szkoleniach zawodowych: asystent do spraw księgowych lub grafik komputerowy multimediów. W ramach szkoleń zawodowych przewidziane zostały również 24 godziny zajęć z psychologiem (grupy wsparcia).

Udział w projekcie pozwoli młodym osobom niepełnosprawnym podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i umożliwi podjęcie pracy, a co za tym idzie - niezależność finansową.

Zajęcia w wymiarze 124 godzin będą odbywały się 5 razy w tygodniu po 6 godzin lekcyjnych dziennie (od poniedziałku do piątku). Uczestnikom zostaną zapewnione profesjonalne materiały dydaktyczne, poczęstunek/obiad podczas przerw. Na koniec każdy otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia. Atrakcją będzie również integracyjne wyjście do Filharmonii i Opery Podlaskiej.

Chętni mogą wypełniać formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rozwoju Aktywność Zawodowej "EUROPA" bądź zgłaszać się telefonicznie: tel. 85 74 89 102.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1201 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39