Rusza rekrutacja do przedszkoli

2010.03.08 00:00
Dziś rozpoczyna się rekrutacja do białostockich przedszkoli publicznych na rok szkolny 2010/2011. Dziecko można zapisać do wybranej placówki do 9 kwietnia.
Rusza rekrutacja do przedszkoli
Fot: W. Zalewski

Wzorem lat ubiegłych rekrutacja jest wspomagana elektronicznie, a w tym roku po raz pierwszy przyjęto jednolite zasady rekrutacji do wszystkich przedszkoli w Białymstoku. To rozwiązanie zapobiega blokowaniu miejsc poprzez zgłaszanie dzieci do kilku placówek jednocześnie. Najlepiej czym prędzej zapoznać się z ofertą przedszkoli i zapisać dziecko do wybranego, nie później niż do 9 kwietnia. Po tym terminie zapisy będą możliwe jedynie pod warunkiem posiadania wolnych miejsc.

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola zostanie udostępniona zarówno w przedszkolach, jak i na stronie: Nabór 2010. Wypełnioną kartę ze wskazanymi trzema placówkami w kolejności zgodnej z priorytetami rodziców należy wysłać drogą elektroniczną. Wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia składa się jedynie w placówce pierwszego wyboru.

Wyniki rekrutacji będą znane 16 kwietnia na stronie internetowej i w przedszkolu. Do sprawdzenia wyników drogą elektroniczną niezbędny będzie numer PIN, który należy zapamiętać po zgłoszeniu lub otrzymać go w przedszkolu, do którego rekrutuje dziecko. Ostatnim etapem jest potwierdzenie chęci uczęszczania pociechy do przedszkola, podpisanie umowy i dokumentów do 30 kwietnia.

Białostockie przedszkola znajdziesz tutaj

MAG

1601 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39