Ruszają bezpłatne kursy jezykowe w WSAP

2006.08.17 00:00
W poniedziałek 28 sierpnia 2006 r. o godz.11.00 ruszy rekrutacja na bezpłatne kursy języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego w ramach realizowanego przez WSAP projektu "Na Podlasiu mówimy w językach europejskich - II edycja".

Nabór kandydatów będzie prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną.
Kursy prowadzone będą w blokach tematycznych:
- prawniczo - administracyjnym (przewiduje się uruchomienia 2 grup jęz. angielskiego),
- ekonomiczno - biznesowym (2 grupy jęz. angielskiego),
- europejskim (2 grupy angielskiego),
- konwersacyjnym (2 grupy jęz. angielskiego, 1 grupa jęz. niemieckiego, 1 grupa jęz. rosyjskiego).

W projekcie przewidziano też utworzenie "tradycyjnych" grup językowych na różnych poziomach zaawansowania (9 grup języka angielskiego, 2 grup jęz. niemieckiego, 2 grupy jęz. rosyjskiego i 2 grupy języka francuskiego). Osoby pracujące w systemie zmianowym utworzą odrębną grupę kursantów. Przewidziano również uruchomienie łącznie 4 grup "terenowych": 2 grup w Zabłudowie, oraz 2 grup w Sokółce.

Program każdej z 30 grup językowych, których liczebność nie przekroczy 14 osób, obejmie 120 godzin lekcyjnych.

Kursy językowe będące przedmiotem niniejszego projektu ukierunkowane będą na przygotowanie ich uczestników do zdania egzaminu językowego TELC, który uznawany jest przez wszystkie kraje UE. Realizowane będą z wykorzystaniem najnowocześniejszych programów multimedialnych do nauki języków obcych. Konwersacje językowe odbywać się będą w wyposażonym w najnowocześniejsze technologie laboratorium językowym (jego zakup i montaż zostanie dokonany w ramach niniejszego projektu), co zapewni realizację zajęć na światowym poziomie. Nauka poprawnej wymowy języka obcego jest niezmiernie istotna. Dla osób posługujących się językiem mówionym (w pracy, przez telefon, podczas wyjazdów służbowych i prywatnych) bardziej od 100%-owej poprawności gramatycznej liczy się to, aby zostali zrozumiani. Dlatego też, w niniejszym projekcie konwersacje stanowią znaczną część programu zajęć każdej grupy na każdym poziomie zaawansowania. Zostaną też utworzone specjalne grupy konwersacyjne.

Kursanci będą mieli do dyspozycji biblioteczkę projektu, do której zakupionych zostanie 100 książek na różnym poziomie zaawansowania (wykorzystywane będą one na zajęciach m. in. konwersacyjnych) oraz 30 słowników.
Wszystkie zajęcia (poza grupami w Zabłudowie i Sokółce) prowadzone będą w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. S. Staszica w Białymstoku (ul. Dojlidy Fabryczne 26).
O udział w kursach będą się mogli ubiegać pracujący mieszkańcy Podlasia.

Formularz zgłoszeniowy już w tej chwili do pobrania na stronach www.wsap.edu.pl/kursy


1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39