Ruszyła rekrutacja na PB i UwB. Przyjmą łącznie 6,5 tys. studentów

2023.06.01 09:53
W czwartek (1.06) rozpoczęła się rekrutacja na dwóch białostockich uczelniach. Politechnika Białostocka oferuje ponad 1800 miejsc, a Uniwersytet w Białymstoku 4600.
Ruszyła rekrutacja na PB i UwB. Przyjmą łącznie 6,5 tys. studentów
Fot: Malwina Witkowska

PB ma 2 nowe kierunki

1 czerwca Politechnika Białostocka uruchomiła rekrutację na studia I stopnia. Absolwenci już po 3,5 roku nauki otrzymują dyplom inżyniera i poszukiwane na rynkach pracy kwalifikacje zawodowe. Już w czasie praktyk w firmach wielu studentów Politechniki Białostockiej znajduje stałą pracę, są też studia dualne, czyli połączone z praktycznymi, płatnymi zajęciami w firmach.

W czasie studiów można działać w kołach naukowych i wspólnie budować bolidy, łaziki marsjańskie, programować roboty, czy projektować protezy – na przykład łapki dla pieska.

W tym roku Politechnika Białostocka uruchamia dwa nowe kierunki studiów – to cyfryzacja przemysłu oraz zarządzanie finansami i rachunkowość. Pośród 29 kierunków studiów znajdują się takie kierunki przyszłości jak ekoenergetyka, biotechnologia, czy inżynierska matematyka stosowana!

Na największej uczelni technicznej w Polsce północno-wschodniej czeka 1841 miejsc na 29 kierunkach na studiach stacjonarnych I stopnia. Co ciekawe, od jesieni studia stacjonarne II stopnia można podjąć na kierunkach: BIM modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, na architekturze wnętrz i na zarządzaniu.

UwB proponuje 39 kierunków

Dla nowych studentów UwB przygotowanł 4600 miejsc na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych na rok akademicki 2023/2024. Do wyboru jest 39 kierunków I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Są też nowości - Wydział Filologiczny na studiach stacjonarnych I stopnia proponuje lingwistykę stosowaną. To kierunek, na którym studenci będą intensywnie kształcić się w zakresie dwóch języków: niemieckiego i rosyjskiego. Trzecim, dodatkowym językiem, będzie angielski.

Pojawiły się też zmiany w ofercie modułów specjalizacyjnych na kierunku filologia (również na studiach I stopnia). Są 2 nowe moduły specjalizacyjne: filologia rosyjska - komunikacja językowa w administracji oraz filologia rosyjska - komunikacja językowa w mediach.

Zapisy studentów prowadzone są w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Rekrutacja na UwB i PB rozpoczęła się na początku czerwca, natomiast znacznie wcześniej, bo już na początku maja nabór rozpoczął Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Tam rejestracja potrwa albo do 31 maja albo do 12 lipca, w zależności od rodzaju matury.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1568 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39