Ruszyła Szlachetna Paczka. Pomóż rodzinom w ciężkiej sytuacji

2011.11.21 00:00
Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa z biedą. Do przerwy! Pomóż wygrać im w drugiej połowie życia! Na stronie www.szlachetnapaczka.pl przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie.

Hasło "Do przerwy 0:3" nawiązuje do słynnego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak zwyciężyć. Mecz przeszedł do historii jako symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji organizatorzy akcji chcą powiedzieć: to, że przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki! Razem możemy wygrać ten mecz.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. W ramach akcji pomoc dociera do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta, w szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.