Ruszyły zapisy do Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. To już trzecia edycja

2016.11.09 08:26
Ruszyły zapisy do Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Uczestnicy pogłębią wiedzę o gospodarce i ekonomii. Zgłaszać można się do 4 grudnia.
Ruszyły zapisy do Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. To już trzecia edycja
Fot: Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości / FB

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski konkurs. Składa się z 3 etapów i jest adresowana do gimnazjalistów, którzy interesują się tematyką przedsiębiorczości i ekonomii. To już trzecia edycja - w pierwszej i drugiej wzięło udział ponad 3000 zawodników z 270 szkół z całej Polski.

Organizatorzy podkreślają, że Olimpiada ma promować przedsiębiorczość wśród młodzieży i zachęcać ją do zdobywania wiedzy o gospodarce. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu wiedza o społeczeństwie, a także wybrane zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem.

W czasie zawodów uczestnicy rozwiązują testy wiedzy, a także biorą udział w interaktywnej grze menadżerskiej on-line. W 3-osobowych zespołach prowadzą wirtualne przedsiębiorstwo i muszą podejmować decyzje dotyczące jego rozwoju.

W poprzednich edycjach nie zabrakło uczestników z Podlasia. W I edycji wśród laureatów znaleźli się uczniowie z Suwałk - Mateusz Dembiński, Kacper Pachut i Bartłomiej Steckiewicz, w II zaś - Michał Gerasimiuk z Białegostoku.

Zgłaszać można się do 4 grudnia. Formularz rejestracyjny oraz regulamin znajdują się na stronie www.gop.edu.pl.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

Polecamy
Blask Sklep Jubilerski
Blask Sklep Jubilerskiul. Antoniukowska 56 lok. 26A/3 (Galeria Antoniuk)
15-845 Białystok

Więcej informacji
1595 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39