Rzeka roku płynie w Podlaskiem. Czarna Hańcza pokonała rywalki

2016.09.30 15:43
Czarna Hańcza zwyciężyła w internetowym plebiscycie na Rzekę roku 2016. Oczarowała wielu internautów, którzy oddali na nią ponad 5 tys. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się płynąca przez Bydgoszcz Wisła.
Rzeka roku płynie w Podlaskiem. Czarna Hańcza pokonała rywalki
Fot: materiały organizatora

Czarna Hańcza do konkursu na rzekę roku 2016 została zgłoszona przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Zwyciężyła w plebiscycie, wyprzedzając Wisłę, Odrę, Bzurę i inne rywalki.

Rzeka spodobała się internautom, którzy oddali na nią ponad 5 tys. głosów.

- Dziękujemy organizatorom, Klubowi Gaja, za możliwość wzięcia udziału w konkursie Rzeka Roku 2016, a wszystkim, którzy głosowali na Czarną Hańczę, za wsparcie. Tak wysokie miejsce to Wasza zasługa. Konkurs dał nam szansę na promocję atrakcji turystycznych województwa podlaskiego. Ważny jest też jego wpływ na lokalną społeczność i budowanie świadomości w jak cennym miejscu mieszkamy. Znalezienie się w gronie tak wyjątkowych miejsc było dla nas dużym wyróżnieniem. Wszystkich zapraszamy nad Czarną Hańczę i do Podlaskiego. Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji konkursu! – komentuje Sylwia Grudzińska, Dyrektor Biura Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Czarna Hańcza ma swoje źródła na Suwalszczyźnie, w otulinie parku krajobrazowego. Przepływa przez zróżnicowane tereny o dużych walorach krajobrazowych. Rzeka wielokrotnie zmienia swój charakter - momentami ma silny nurt i wiele zakrętów, w innym miejscu uspokaja się. Ma liczne zakola i rozległe rozlewiska, na jej terenie żyje wiele ptactwa wodnego. Jej bieg rozpoczyna się w Polsce, a kończy na Białorusi.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1037 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39