Są zwycięstwa. Efektowne wejście podlaskich drużyn w koszykarski sezon

2022.09.25 10:19
W sobotę (24.09) koszykarskie zespoły z Podlasia zainaugurowały II-ligowy sezon 2022/2023. W 1. kolejce ekipy z północno-wschodniej Polski nie miały problemu z rywalami. Żubry rozprawiły się z UKS-em Probasket Mińsk Mazowiecki, a Tur pokonał Sokoła.

O taką inaugurację chodziło. Żubry Chorten Białystok na otwarcie sezonu udały się na teren UKS-u Probasket Mińsk Mazowiecki, gdzie byliśmy świadkami prawdziwego koszykarskiego pogromu. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kalinowskiego wygrała 1. kwartę 24:12, a później przewaga rogatego zespołu urosła do jeszcze większych rozmiarów. W połowie pojedynku Żubry prowadziły już różnicą 18 oczek, a po kwarcie numer 3 dystans dzielący obie drużyny liczył aż 27 punktów. Wprawdzie w ostatniej fazie rywalizacji gospodarze zmniejszyli nieco straty, ale wynik meczu ani przez chwilę nie był zagrożony. Białostoczanie wygrali w Mińsku Mazowieckim 73:53, a Żubry do pewnego zwycięstwa poprowadził Szymon Jaworski, który zakończył mecz z dorobkiem 19 oczek. Swoje na parkiecie zrobił też m.in. Arkadiusz Zabielski. Doświadczony zawodnik był o krok od double-double.

Warto również wspomnieć, że i Tur w 1. kolejce II-ligowych zmagań nie zawiódł. Podopieczni Piotra Bakuna ograli we własnej hali Sokoła Ostrów Mazowiecka. Klub z Bielska Podlaskiego zwyciężył domowy pojedynek 87:74, a prawdziwym bohaterem starcia został Łukasz Kuczyński, który zdobył dla swej drużyny 25 punktów, a ponadto dołożył on 10 zbiórek.

W następnej kolejce podlaskie ekipy zagrają u siebie. Żubry podejmą w hali UwB KS Legion Legionowo, zaś Tur powalczy przed własną publicznością z Kolejarzem Basket Radom. Mecze zaplanowano na sobotę (1.10).

Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - Żubry Chorten Białystok 53:73 (12:24, 14:20, 7:16, 20:13)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (4 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Jakub Więcko (0 pkt), Michał Bombrych (6 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Paweł Kosobudzki (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (13 pkt), Andrzej Misiewicz (7 pkt), Mariusz Rapucha (7 pkt), Mateusz Niewiński (15 pkt), Szymon Jaworski (19 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Ostrów Mazowiecka 87:74 (20:11, 20:24, 18:19, 29:20)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (9 pkt), Bartłomiej Wróblewski (2 pkt), Jakub Grigoruk (5 pkt), Łukasz Kuczyński (25 pkt), Szymon Urbański (10 pkt), Mikołaj Krakowiak (7 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Marcin Marczuk (6 pkt), Pavel Karasevich (14 pkt)