Salon Perspektywy 2022 w końcu w formie stacjonarnej. Jak wypadły białostockie uczelnie?

2022.04.25 11:55
W piątek oraz w sobotę (22-23.04) w Warszawie odbył się 37. Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2022. Po pandemicznej przerwie, przyszli studenci mogli stacjonarnie poznawać oferty uczelni z różnych zakątków świata.
Salon Perspektywy 2022 w końcu w formie stacjonarnej. Jak wypadły białostockie uczelnie?
Fot: Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz / PB

Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku wzięli udział w XXXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022, który odbył się w dniach 22-23 kwietnia na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Przez dwa lata - w roku 2020 i 2021 wydarzenie odbywało się w formie online, dlatego tym bardziej powrót do "normalności" sprawił, że młodzi ludzie stojący przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej mieli okazję, by w jednym miejscu spotkać się z reprezentantami wielu uczelni.

Na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie swoją ofertę edukacyjną prezentowało blisko 60 szkół wyższych. Uczniowie szkół średnich, doradcy zawodowi, nauczyciele i rodzice odwiedzając wspólne stoisko trzech białostockich uczelni pytali m.in. o kierunki studiów, zasady rekrutacji, koszty utrzymania w Białymstoku, możliwości zakwaterowania w akademikach, a także rozwój studentów. Ponadto przedstawiciele białostockich szkół wyższych wyjaśniali na jakich zasadach uczelnia przyznaje stypendia, jakie szanse rozwoju daje działalność w kołach naukowych, czy w jaki sposób można studiować za granicą w ramach programu Erasmus+.

Dzięki wsparciu Miasta Białystok uczelnie promowały miasto pod hasłem "Studiuj w Białymstoku". Tłumy odwiedzających i dwa dni wypełnione rozmowami o tym, jak może wyglądać przyszłość młodych ludzi, okazały się być dobrą okazją do przedstawienia Białegostoku, jako silnego ośrodka akademickiego, a także miasta wspierającego rozwój studentów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1194 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39