Samochód wjechał pod pociąg. 2 osoby zginęły

2024.05.03 22:20, Aktualizacja: 2024.05.04 16:55
Do wypadku doszło wieczorem w piątek 3 maja.
Samochód wjechał pod pociąg. 2 osoby zginęły
Fot: Podlaska policja

Tragiczny wypadek miał miejsce 3 maja na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Klonownica-Augustów, gdzie samochód osobowy wtargnął na torowisko tuż przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Świnoujście-Suwałki. Bezpośrednim skutkiem tego zdarzenia była śmierć dwóch osób znajdujących się w samochodzie - kobiety i mężczyzny, którzy zginęli na miejscu. Na szczęście pasażerowie pociągu wyszli z tego zdarzenia bez obrażeń.

Sierżant sztabowy Agnieszka Skwierczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku poinformowała, że w wyniku tragedii szlak kolejowy został zamknięty, a pasażerom zapewniono komunikację zastępczą, aby kontynuować podróż. Na miejscu tragedii, policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą szczegółowe czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego smutnego zdarzenia.

- Dostaliśmy zgłoszenie około godziny 20.55. Na miejscu trwają czynności i na tą chwilę nie posiadamy więcej informacji - przekazała o godzinie 22.35 Agnieszka Skwierczyńska.

Brak bardziej szczegółowych informacji sprawia, że sytuacja wciąż pozostaje przedmiotem intensywnego dochodzenia i analizy.

[AKTUALIZACJA]

Po tragicznym wypadku, który miał miejsce w nocy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Augustowie, udało się ustalić tożsamość ofiar. Zginęli w nim kierujący samochodem 42-letni mężczyzna oraz podróżująca z nim 43-letnia kobieta.

Nad okolicznościami wypadku czuwają policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy podejmują intensywne śledztwo w celu ustalenia wszystkich szczegółów tego tragicznego zdarzenia.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39