Samochód zanurzony w rzece Narew. Nie ma informacji o kierowcy

2017.01.28 20:08, Aktualizacja: 2017.01.31 09:45
Policja w sobotę (28.01) otrzymała zawiadomienie o samochodzie zanurzonym w rzece Narew. Na miejsce udali się strażacy i nurkowie, ale dotychczasowe działania nie przyniosły efektów. Będą kontynuowane.
Samochód zanurzony w rzece Narew. Nie ma informacji o kierowcy
Fot: www.straz.bialystok.pl

W sobotę (28.01) policja otrzymała od pilota przelatującego nad rzeką Narew w rejonie miejscowości Złotoria zgłoszenie o zanurzonym w wodzie samochodzie. Funkcjonariusze przekazali informację strażakom.

- O godz. 15.38 policja powiadomiła nas o samochodzie zanurzonym w rzece. Nie było informacji o poszkodowanych - poinformował nas dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. - Na miejsce przyjechało 5 zastępów straży pożarnej z Białegostoku i grupa wodno-nurkowa z Moniek.

Po dojeździe zastępu ratownictwa wodno–nurkowego, dokonano penetracji wraku i jego okolicy. Nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych wewnątrz auta i rozpoznano markę.

Odbyły się 3 nurkowania, jednak akcję przerwano ze względu na bezpieczeństwo nurków, porę nocną, niską temperaturę, szybki nurt i słabą widoczność pod wodą. W niedzielę od godz. 9.00 podejmowane będą kolejne próby, podczas których ma być wyłowiony samochód marki Mitsubishi.

Choć nie ma informacji o poszkodowanych, podczas dalszych działań będą oni szukać także ciała ewentualnego kierowcy.

[AKTUALIZACJA]

Samochód wyłowiono w niedzielę (29.01). Podczas wyciągania auta, koparka stojąca na brzegu rzeki asekurowała wyciągany pojazd. Samochód sprawdzono, nie stwierdzono obecność i osób wewnątrz, nie posiadał też tablic rejestracyjnych. Został on już przetransportowany na parking policyjny. Nie znaleziono ciała ewentualnego kierowcy.

Okazało się, że mitsubishi było samochodem kradzionym, utraconym na terenie jednego z centrów handlowych.

W działaniach uczestniczyło łącznie 54 strażaków.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1187 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39