Samorządowcy z Francji odwiedzili Podlaskie. Podpisano porozumienie o współpracy

2011.11.17 00:00
Województwo podlaskie odwiedziła sześcioosobowa delegacja francuska z regionu Poitou Charentes. Dziś Izba Rzemieślnicza w Poitiers i Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku zawarły porozumienie o współpracy.
Samorządowcy z Francji odwiedzili Podlaskie. Podpisano porozumienie o współpracy
Fot: Anna Dycha
Polsko-francuską umowę o współpracy podpisano w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku

Dotyczy ono poszerzania związków handlowo-ekonomicznych i naukowo-technicznych między regionem Poitou Charentes a województwem podlaskim.

Strony będą zajmowały się nawiązywaniem kontaktów gospodarczych pomiędzy francuskimi i polskimi przedsiębiorcami, organizacją wystaw, targów, seminariów, sympozjów, konferencji i innych przedsięwzięć, będą wspierać rozwój małego i średniego biznesu i poszukiwać partnerów handlowych do wspólnych przedsięwzięć.

Polsko-francuską umowę o współpracy podpisali dziś Danuta Kaszyńska, wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku i Joel Godu, prezydent Izby Rzemieślniczej w Poitiers. W imieniu samorządu województwa w spotkaniu uczestniczył wicemarszałek województwa podlaskiego Kazimierz Baszko.

- To porozumienie przyniesie obopólne korzyści. Zależy nam na wymianie doświadczeń - powiedziała Danuta Kaszyńska. - Chcemy, by ta współpraca wpłynęła na rozwój gospodarczy całego naszego regionu.

Dodała, że podlaskim przedsiębiorcom zależy na poznaniu struktury szkolnictwa zawodowego we Francji, gdzie izby gospodarcze mają na nią większy wpływ.

Wczoraj goście z Francji złożyli wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, gdzie spotkali się z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim i wicemarszałkiem Kazimierzem Baszko. Odwiedzili też firmy z naszego regionu: Kabo, SaMASZ i Polmos.

andy

995 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39