Sanepid ocenił stan wody w podlaskich kąpieliskach. Gdzie jest bezpiecznie?

2018.07.06 18:37
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku wskazuje, że podlaskie kąpieliska są bezpieczne. Inspektorzy nie mają zastrzeżeń co do przydatności wody w 13 miejscach.
Sanepid ocenił stan wody w podlaskich kąpieliskach. Gdzie jest bezpiecznie?
Fot: pixabay.com

Trwa sezon kąpielowy. Woda w podlaskich akwenach nie zachęca do pływania, bo na ogół jej temperatura wynosi mniej niż 20°C. Jednak, jeżeli komuś to nie przeszkadza, to warto wiedzieć, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała o pozytywnym zaopiniowaniu 10 kąpielisk oraz 3 tzw. miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

W praktyce oznacza to, że woda jest przydatna na terenie takich kąpielisk jak: Camp Serwy (powiat augustowski), Zarzeczany (powiat białostocki), plaża miejska w Supraślu, "Na Fali" (Michałowo), Czapielówka (Czarna Białostocka), plaża w Wasilkowie, plaża miejska na terenie Ośrodka Sportów Wodnych "Dojlidy", kąpielisko miejskie w Siemiatyczach, kąpielisko miejskie w Czyżewie oraz kąpielisko miejskie Topolina w Drohiczynie.

Spokojnie można kąpać się też przy Plaży Radiowej Trójki nad jeziorem Necko, nad Narwią w Łomży oraz nad zalewem w Sokółce. Są to tzw. miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Tu wodę bada ich organizator, czyli samorząd.

W ubiegłym roku, w Podlaskiem, miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli było 35. W tym roku Sanepid, do którego wpływają zgłoszenia o ich otwarciu, spodziewa się, że tego rodzaju przestrzeni będzie znacznie więcej. Trudno jeszcze powiedzieć, ile, bo nie wszędzie zaczął się sezon kąpielowy.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

815 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39