Scena letnia w Operze Podlaskiej. Koncerty z publicznością w sierpniu i wrześniu

2020.07.13 07:53
Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na cykl sześciu letnich koncertów pod gwiazdami, w amfiteatrze. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów.
Scena letnia w Operze Podlaskiej. Koncerty z publicznością w sierpniu i wrześniu
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Amfiteatr OiFP

- Lato to moment relaksu, a operę otacza piękna przestrzeń: amfiteatr i zielone tarasy - ulubione miejsce odpoczynku białostoczan szukających relaksu i romantycznego miejsca spotkań - mówi prof. Ewa Iżykowska-Lipińska, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. - Przywołuje mi ona miejsca spotkań we Włoszech, w kraju, gdzie przedstawienia operowe odbywają się także pod gołym niebem. W tym roku, i z powodu pandemii, i z chęci udostępnienia tego nastrojowego miejsca zapraszamy na koncerty pod gwiazdami. Zaczynamy już w drugi weekend sierpnia, kiedy usłyszymy muzykę Joaquína Turiny i Astora Piazzolli, w której splecie się kolorystyka Hiszpanii i Argentyny, melancholia południa, słoneczna namiętność i pasja poszukiwań nowego brzmienia. Cykl letni zwieńczony będzie koncertowym wykonaniem "Verbum Nobile". Trzymajmy, proszę, kciuki za sprzyjającą pogodę, abyśmy mogli spędzić te wieczory w amfiteatrze operowym. W moim odczuciu jest on letnim sercem Białegostoku. Mam nadzieję, że polubicie nasze wieczory z gwiazdami, wieczory ze sztuką.

Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, kierownik artystyczny OiFP, dodaje: - Zaprezentujemy muzykę stworzoną do wykonywania na wolnym powietrzu. Będą to najpiękniejsze, a zarazem najtrudniejsze serenady Piotra Czajkowskiego, Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Josefa Suka. Takie, przy których można wypocząć, rozmarzyć się, o wspaniałej melodyce. Jednocześnie chcemy pokazać, że kompozytorzy pisali perełki muzyki kameralnej nie tylko na instrumenty smyczkowe, ale także dęte: od fletu do waltorni. To bardzo ciekawy program.

W przypadku niepogody, koncerty zostaną przeniesione na widownię Dużej Sceny.

Cykl koncertów rozpocznie się 8 sierpnia (godz. 19.00), wystąpi Trio Lontano. Kolejny występ odbędzie się 12 sierpnia (godz. 12.00), podczas którego artyści Opery i Filharmonii zaśpiewają przeboje z bajek. Podczas kolejnego koncertu - 22 sierpnia (godz. 19.00) - zabrzmią serenady, a 29 sierpnia (godz. 19.00) - utwory R.Straussa i F. Mendelssohna-Bartholdy'ego.

We wrześniu zaplanowane są dwa koncerty - pierwszy - 5 września (godz. 19.00) - w programie którego jest wersja koncertowa opery jednoaktowej "Verbum Nobile" Stanisława Moniuszki i drugi - 12 września (godz. 19.00) - w programie którego jest m.in. Serenada d-moll op. 44 A. Dvořáka. Można już kupić bilety na koncerty.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39