Sceniczna odsłona "Antyhony", mamy bilety

2013.10.08 00:00
Po spektakularnej premierze na Rynku Kościuszki "Antyhona" od soboty, 12 października będzie grana na scenie Teatru Dramatycznego. W naszym konkursie możecie wygrać zaproszenia.
Sceniczna odsłona "Antyhony", mamy bilety
Fot: Michał Kardasz
Premiera "Antyhony" odbyła się w czasie festiwalu Inny Wymiar/Wschód Kultury

"Antyhona" to historia klątwy rzuconej na Kreona i ród Labdakidów, która po stuleciach ziszcza się w Krynkach. Antygona, podobnie jak Teresa, to młoda dziewczyna działająca w pojedynkę przeciw nepotycznej rodzinie, nie mogącej utracić władzy, która gwarantuje jej status quo. Historia ma swoje odbicie w lokalnych podaniach. Po raz pierwszy temat "prostowania granic" polsko-białoruskich pokazany jest w artystycznej formie.

Do współpracy przy realizacji spektaklu zostali zaproszeni wybitni twórcy z Polski jak i zagranicy: Dana Łukasińka - autorka scenariusza, malarz prof. Leon Tarasewicz, który zaprojektował scenografię (po raz pierwszy w swoim dorobku artystycznym) oraz kompozytor - Michał Jacaszek. Obok aktorów Teatru Dramatycznego na scenie występują gościnnie aktorzy z Mińska, teatrów w Warszawie i Lublinie. Reżyserem produkcji jest Agnieszka Korytkowska - Mazur.

Bilety na sobotni spektakl możecie wygrać w Konkursie.

Więcej o "Antyhonie": Olbrzymia konstrukcja przed katedrą. Niezwykła premiera w plenerze

Repertuar TD

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39