Schronisko dla zwierząt "Dolina Dolistówki" zostanie rozbudowane. Za 2,3 miliona złotych

2024.04.09 07:58
Wkrótce rozpocznie się rozbudowa schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Istniejący budynek z boksami zostanie powiększony, a dodatkowo powstanie obiekt, w którym będzie mieścił się gabinet weterynaryjny i szpital dla psów. Koszt inwestycji miasto oszacowało na 2,3 mln zł.
Schronisko dla zwierząt "Dolina Dolistówki"  zostanie rozbudowane. Za 2,3 miliona złotych
Fot: UM Białystok

Obiekt zostanie poddany gruntownej przebudowie

Rozbudowa, przebudowa i termomodernizacja budynku inwentarskiego dla psów ma na celu dostosowanie tego obiektu do obecnie obowiązujących przepisów i norm weterynaryjnych.

Na terenie schroniska zostanie też zbudowany obiekt z przeznaczeniem na gabinet weterynaryjny i szpital dla psów, o wym. ok. 13x14 m. Będą w nim mieściły się gabinety lekarskie, sala zabiegowo-operacyjna, boksy pooperacyjne, gabinet RTG, laboratorium, sanitariaty, pomieszczenie socjalne, techniczne, magazynowe, poczekalnia z recepcją. Łączna powierzchnia budynku będzie liczyła ok. 139 m2. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany.

Przetarg już wkrótce

Dokumentacja projektowa została już opracowana, część pozwoleń na budowę też już jest. Za trzy miesiące planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego, a później wyłonienie wykonawcy robót.

Zakończenie inwestycji powinno nastąpić w połowie przyszłego roku. Jej kosz został oszacowany na 2,3 mln zł.

Komfort dla pracowników i psich podopiecznych

– Dzięki tej inwestycji podopiecznym schroniska zostaną zapewnione warunki na najlepszym, nowoczesnym poziomie – zapewnia prezydent Białegostoku. – Wiele psów oczywiście trafia do adopcji i to bardzo cieszy. Pamiętajmy jednak, że są tu też psi seniorzy, którzy często dożywają w tym miejscu swoich dni. Chcemy, aby wszystkie zwierzęta miały jak najlepszy komfort życia, a pracownicy schroniska – właściwe miejsce do pracy.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

739 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39