Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I i II liga, a także CLJ

2018.11.23 11:00, Aktualizacja: 2018.11.29 09:58
W Ekstraklasie czas na rundę rewanżową i zarazem wielki hit. W 16. serii zmagań dojdzie bowiem do pojedynku dwóch najlepszych ekip w stawce, czyli Lechii i Jagiellonii. Ciekawie powinno być też szczebel niżej, gdzie Raków zmierzy się z Chojniczanką.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I i II liga, a także CLJ
Fot: Michał Kardasz

Lotto Ekstraklasa - 16. kolejka

Piątek (23.11)


Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 0:0 (0:0)

Sobota (24.11)

Korona Kielce - Górnik Zabrze 4:2 (4:1)
Bramki: Elhadji Pape Diaw 8, Elia Soriano 17, 41, Marcin Cebula 37 - Igor Angulo 19k, 89

Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 (2:1)
Bramki: Darko Jevtić 45+1, Christian Gytkjaer 45+4 - Damian Szymański 29

Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: Niko Datković 82 - Robert Pich 45

Niedziela (25.11)

Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 2:0 (0:0)
Bramki: Iker Guarrotxena 64, 83

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: William Remy 9

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)
Bramki: Flavio Paixao 37k, Jarosław Kubicki 45, Michał Nalepa 67 - Marko Poletanović 39, Arvydas Novikovas 53

Poniedziałek (26.11)

Arka Gdynia - Wisła Kraków 4:1 (2:1)
Bramki: Nabil Aankour 15, Luka Zarandia 27, 89, Maciej Jankowski 75 - Zdenek Ondrasek 20

Tabela po 16 kolejkach

1. Lechia Gdańsk 16 34 10 4 2 28:17
2. Legia Warszawa 16 29 8 5 3 26:18
3. Jagiellonia Białystok 16 28 8 4 4 28:21
4. Korona Kielce 16 28 8 4 4 22:17
5. Piast Gliwice 16 26 7 5 4 21:18
6. Wisła Kraków 16 25 7 4 5 29:23
7. Pogoń Szczecin 16 25 7 4 5 24:18
8. Lech Poznań 16 24 7 3 6 23:22
9. Arka Gdynia 16 23 6 5 5 25:18
10. Wisła Płock 16 18 4 6 6 24:26
11. Śląsk Wrocław 16 17 4 5 7 25:23
12. Zagłębie Lubin 16 17 5 2 9 22:27
13. Cracovia 16 15 3 6 7 12:19
14. Górnik Zabrze 16 13 2 7 7 17:29
15. Miedź Legnica 16 13 3 4 9 16:34
16. Zagłębie Sosnowiec 16 12 2 6 8 21:33



Fortuna I Liga - 20. kolejka

Piątek (23.11)

Stal Mielec - Warta Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: Martin Dobrotka 25, Jonathan de Amo 90

Raków Częstochowa - Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)
Bramka: Szymon Lewicki 7

Sobota (24.11)

ŁKS Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
Bramki: Rafał Kujawa 23 - Jacek Kiełb 50

Wigry Suwałki - Odra Opole - mecz przełożony z powodu zmrożonej murawy

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Sierpina 29, 64k

Puszcza Niepołomice - GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (0:0)
Bramki: Marcin Stefanik 60, Marcin Orłowski 90

Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Kuzimski 36 - Jakub Wróbel 69

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
Bramka: Damian Chmiel 5

GKS Tychy - GKS Katowice 4:0 (2:0)
Bramki: Omar Monterde 21, Keon Daniel 30, Daniel Tanżyna 47, Łukasz Grzeszczyk 60

Mecze zaległe

Środa (28.11)

Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 2:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Dudzic 43, Maciej Małkowski 88k

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Mikołajczyk 33sam.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
Bramka: Florin Purece 81

GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Rozmus 66sam. - Jewhen Radionow 90k

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3:1 (2:0)
Bramki: Miłosz Przybecki 16, Tomasz Mikołajczak 24, Damian Piotrowski 85 - Martin Adamec 66

Tabela 20 kolejkach

1. Raków Częstochowa 20 45 13 6 1 34:10
2. Sandecja Nowy Sącz 20 37 10 7 3 23:12

3. ŁKS Łódź 20 36 10 6 4 30:16
4. Stal Mielec 20 34 9 7 4 28:13
5. Puszcza Niepołomice 20 30 8 6 6 24:25
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 29 8 5 7 28:22
7. Chojniczanka Chojnice 20 28 7 7 6 28:26
8. GKS 1962 Jastrzębie 20 28 7 7 6 23:26
9. Bytovia Bytów 20 26 5 11 4 32:26
10. GKS Tychy 20 26 6 8 6 27:23
11. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 24 6 6 8 29:33
12. Odra Opole 19 23 6 5 8 28:31
13. Chrobry Głogów 20 23 6 5 9 14:19
14. Stomil Olsztyn 20 21 6 3 11 18:27
15. Warta Poznań 20 20 5 5 10 17:27
16. Wigry Suwałki 19 19 4 7 8 20:33
17. GKS Katowice 20 17 4 5 11 16:28
18. Garbarnia Kraków 20 16 4 4 12 16:38



II liga - 20. kolejka

Sobota (24.11)

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Nocoń 70

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń 1:0 (1:0)
Bramka: Andrzej Trubeha 45

Znicz Pruszków - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Bochenek 72

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Kuczałek 90 - Adam Mójta 73

Olimpia Grudziądz - Siarka Tarnobrzeg 2:3 (1:0)
Bramki: Jakub Głaz 11sam., Mateusz Marzec 84 - Krzysztof Ropski 47, Dawid Kubowicz 77, Mateusz Janeczko 86

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 2:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 3, Patryk Mularczyk 79 - Rafał Makowski 11, Leandro 58k

Górnik Łęczna - ROW 1964 Rybnik 4:1 (2:1)
Bramki: Piotr Rogala 15, Mohamed Essam 32, Patryk Szysz 46, Robert Pisarczuk 90 - Mateusz Mazurek 23

Niedziela (25.11)

Gryf Wejherowo - Resovia 1:0 (0:0)
Bramka: Krzysztof Wicki 80k

Rozwój Katowice - Błękitni Stargard 3:1 (0:1)
Bramki: Daniel Paszek 51, Damian Niedojad 64, Mateusz Wrzesień 78 - Mateusz Kwiatkowski 45k

Tabela po 20 kolejkach

1. Widzew Łódź 19 38 11 5 3 34:16
2. Radomiak Radom 20 38 11 5 4 44:13
3. Elana Toruń 20 36 9 9 2 32:17

4. GKS Bełchatów 20 34 9 9 2 24:12
5. Górnik Łęczna 20 33 9 6 5 35:32
6. Olimpia Grudziądz 20 31 9 4 7 37:29
7. Stal Stalowa Wola 20 30 9 3 8 31:26
8. Resovia 20 29 8 5 7 28:30
9. Znicz Pruszków 20 27 7 6 7 28:34
10. Skra Częstochowa 20 25 7 4 9 15:25
11. Ruch Chorzów 20 24 6 6 8 26:26
12. Gryf Wejherowo 20 23 6 5 9 27:35
13. Rozwój Katowice 20 21 5 6 9 22:34
14. Błękitni Stargard 20 21 6 3 11 20:34
15. Siarka Tarnobrzeg 20 21 6 3 11 17:30
16. Pogoń Siedlce 20 20 5 5 10 27:31
17. ROW 1964 Rybnik 20 18 3 9 8 17:27
18. Olimpia Elbląg 19 17 4 5 10 14:27


GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - mecze zaległe

Sobota (24.11)

Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 4:1 (2:1)
Bramki: Michał Hryszko 18, nieznany zawodnik 21sam., Kamil Zalewski 60, 61 - Cezary Demianiuk 4

Niedziela (25.11)

Legionovia Legionowo - Legia II Warszawa 2:3 (1:2)
Bramki: Marcin Burkhardt 10, Piotr Krawczyk 54 - Mateusz Praszelik 15, Mateusz Bondarenko 32, Bartosz Brodziński 81

Tabela po 17 kolejkach

1. Sokół Aleksandrów Łódzki 17 41 13 2 2 29:12
2. Polonia Warszawa 17 34 11 1 5 35:19
3. Legionovia Legionowo 17 33 10 3 4 38:22
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 17 33 10 3 4 26:19
5. Unia Skierniewice 17 31 10 1 6 25:9
6. Legia II Warszawa 17 30 9 3 5 31:22
7. Sokół Ostróda 17 30 8 6 3 29:23
8. Znicz Biała Piska 17 24 7 3 7 27:28
9. Pelikan Łowicz 17 23 6 5 6 24:25
10. Huragan Morąg 17 22 6 4 7 29:35
11. Olimpia Zambrów 17 22 5 7 5 28:26
12. Broń Radom 17 22 6 4 7 32:36
13. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 17 20 6 2 9 23:21
14. Ruch Wysokie Mazowieckie 17 17 5 2 10 25:45
15. Ursus Warszawa 17 17 5 2 10 22:32
16. Victoria Sulejówek 17 15 3 6 8 22:32
17. MKS Ełk 17 10 2 4 11 19:32

18. ŁKS 1926 Łomża 17 6 2 0 15 19:45


Centralna Liga Juniorów - 17. kolejka

Czwartek (22.11)

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
Bramki: Aleksander Paluszek 53, Marcin Szpakowski 90 - Daniel Dudziński 19

Sobota (24.11)

Pogoń Szczecin - Motor Lublin 1:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Rościszewski 51 - Kamil Kumoch 1, Szymon Rak 14

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:3 (0:0)
Bramki: Jakub Kozica 51sam., Łukasz Zjawiński 75, Łukasz Łakomy 90

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0 (2:0)
Bramki: Daniel Ściślak 39, Jan Borek 42

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3:2 (3:0)
Bramki: Arkadiusz Kasia 23, Jakub Zawada 25, Konrad Gruszkowski 34 - Maciej Bortniczuk 55, Mateusz Gdowik 78

Lech Poznań - Elana Toruń 4:0 (3:0)
Bramki: Mateusz Skrzypczak 24, Bartłomiej Burman 39, Jakub Karbownik 40, Paweł Tupaj 90

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Górski 38, Piotr Lisowski 69 - Jakub Rudek 76

Niedziela (25.11)

Escola Varsovia Warszawa - Cracovia 2:3 (1:1)
Bramki: Patryk Cieślak 9, Filip Laskowski 75 - Krystian Bracik 28, Patryk Zaucha 61, Michał Rakoczy 72

Tabela po 17 kolejkach

1. Korona Kielce 16 38 12 2 2 35:15
2. Zagłębie Lubin 17 32 10 2 5 33:21
3. Legia Warszawa 17 32 10 2 5 33:17
4. Śląsk Wrocław 17 31 10 1 6 46:36
5. Pogoń Szczecin 17 29 8 5 4 36:23
6. Lech Poznań 17 27 9 0 8 38:25
7. Wisła Kraków 17 27 8 3 6 22:17
8. Cracovia 17 23 6 5 6 33:35
9. Escola Varsovia Warszawa 17 22 7 1 9 34:36
10. Jagiellonia Białystok 17 21 5 6 6 30:35
11. Arka Gdynia 17 21 6 3 8 25:30
12. Górnik Zabrze 16 20 5 5 6 25:27
13. Motor Lublin 17 19 4 7 6 19:27
14. Ruch Chorzów 17 13 3 4 10 25:44
15. GKS Bełchatów 17 12 3 3 11 12:39
16. Elana Toruń 17 11 2 5 10 16:35


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1283 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39