1074 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2022.10.28 09:22, Aktualizacja: 2022.11.01 08:36
Ozdobą kolejnego piłkarskiego weekendu będą pojedynki Jagiellonii z Legią i Lecha z Rakowem. Warto jednak zauważyć, że emocji nie zabraknie także na niższych szczeblach rozgrywkowych.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

PKO Ekstraklasa - 14. kolejka

Piątek (28.10)

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 2:4 (2:2)
Bramki: Koldo Obieta 6, 45 - Sebastian Kowalczyk 11k, 13, 75k, Kamil Grosicki 67

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:0 (3:0)
Bramki: Szymon Włodarczyk 18, 45, Lukas Podolski 24

Sobota (29.10)

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
Bramki: Jakub Łukowski 16 - Kamil Wilczek 77

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:5 (1:3)
Bramki: Marc Gual 16, Mateusz Kowalski 77 - Josue 28, 40, 72, Filip Mladenović 30, Maik Nawrocki 47

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)
Bramki: Damian Warchoł 84 - John Yeboah 61, Patrick Olsen 90

Niedziela (30.10)

Zagłębie Lubin - Cracovia 0:2 (0:0)
Bramki: Benjamin Kallman 67, Patryk Makuch 86

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Zwoliński 73

Lech Poznań - Raków Częstochowa 1:2 (0:0)
Bramki: Michał Skóraś 67 - Patryk Kun 49, Fabian Piasecki 90+4

Poniedziałek (31.10)

Radomiak Radom - Warta Poznań 2:3 (0:2)
Bramki: Luís Machado 46, Filipe Nascimento 64k - Miguel Luis 20, 32, Adam Zrelak 65

Tabela po 14 kolejkach

1. Raków Częstochowa 15 35 11 2 2 26:10
2. Legia Warszawa 15 28 8 4 3 22:18
3. Pogoń Szczecin 15 26 7 5 3 26:20

4. Widzew Łódź 15 26 8 2 5 20:14
5. Wisła Płock 15 25 7 4 4 27:17
6. Stal Mielec 15 23 7 2 6 21:21
7. Cracovia 15 22 6 4 5 17:11
8. Lech Poznań 14 22 6 4 4 15:12
9. Warta Poznań 15 21 6 3 6 15:15
10. Radomiak Radom 15 20 6 2 7 17:20
11. Śląsk Wrocław 15 20 5 5 5 17:21
12. Jagiellonia Białystok 15 18 4 6 5 24:23
13. Górnik Zabrze 14 17 4 5 5 21:22
14. Zagłębie Lubin 15 17 4 5 6 12:22
15. Lechia Gdańsk 14 14 4 2 8 14:24
16. Piast Gliwice 15 13 3 4 8 15:19
17. Korona Kielce 15 13 3 4 8 15:22
18. Miedź Legnica 14 6 1 3 10 14:27



Fortuna I Liga - 16. kolejka

Piątek (28.10)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Resovia 3:0 (3:0)
Bramki: Artem Polarus 5, Tomas Poznar 22, Maciej Ambrosiewicz 32

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Szymon Pawłowski 13 - Luis Fernandez 39, 53

Sobota (29.10)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
Bramki: Joan Roman 62, Jakub Bieroński 75

Ruch Chorzów - GKS Katowice 1:0 (0:0)
Bramka: Artur Pląskowski 69

Stal Rzeszów - GKS Tychy 1:2 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Poczobut 69k - Marcin Kozina 14, 86

Niedziela (30.10)

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 3:1 (1:1)
Bramki: Nacho Monsalve 36, Bartosz Szeliga 65, Stipe Jurić 90 - Omran Haydary 2

Chojniczanka Chojnice - Odra Opole 1:2 (0:2)
Bramki: Robert Janicki 71 - Dawid Czapliński 11, Mateusz Marzec 30

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 0:2 (0:0)
Bramki: Sebastian Steblecki 76, Rafał Wolsztyński 88

Poniedziałek (31.10)

Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 3:0 (3:0)
Bramki: Jakub Bartosz 1, Hubert Tomalski 29, Lucjan Klisiewicz 42

Tabela po 16 kolejkach

1. Puszcza Niepołomice 16 33 10 3 3 28:18
2. ŁKS Łódź 16 31 9 4 3 25:15

3. Ruch Chorzów 16 30 8 6 2 22:15
4. Arka Gdynia 16 27 8 3 5 28:21
5. Chrobry Głogów 16 27 8 3 5 28:23
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 25 7 4 5 22:21

7. GKS Katowice 16 24 6 6 4 17:13
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16 23 5 8 3 25:20
9. Wisła Kraków 16 23 6 5 5 22:19
10. Stal Rzeszów 16 22 6 4 6 28:23
11. GKS Tychy 16 21 6 3 7 29:27
12. Zagłębie Sosnowiec 16 21 5 6 5 19:19
13. Górnik Łęczna 16 15 3 6 7 23:24
14. Odra Opole 16 15 4 3 9 21:31
15. Resovia 16 15 3 6 7 16:26
16. Chojniczanka Chojnice 16 14 3 5 8 19:26
17. Skra Częstochowa 16 14 4 2 10 9:25
18. Sandecja Nowy Sącz 16 10 1 7 8 10:25



eWinner II Liga - 17. kolejka

Środa (26.10)

GKS Jastrzębie - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
Bramki: Jan Sienkiewicz 14, Aron Stasiak 75

Sobota (29.10)

Znicz Pruszków - Hutnik Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: Patryk Kieliś 58

Górnik Polkowice - Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)
Bramki: Rafał Karmelita 8, Abdallah Hafez 60 - Patryk Mularczyk 44

Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg 0:0 (0:0)

Motor Lublin - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Kluska 69

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 3:2 (2:0)
Bramki: Maciej Spychała 14, Jakub Tecław 17k, Werick Caetano 90 - Jakub Letniowski 59k, Wojciech Łuczak 63

Niedziela (30.10)

Śląsk II Wrocław - Siarka Tarnobrzeg 0:0 (0:0)

Lech II Poznań - Wisła Puławy 1:1 (1:1)
Bramki: Patryk Olejnik 11 - Przemysław Skałecki 41

KKS 1925 Kalisz - Zagłębie II Lubin 5:2 (4:2)
Bramki: Piotr Giel 23, 41, 78, Nestor Gordillo 27, Nikodem Zawistowski 32 - Szymon Kobusiński 14, 22k

Tabela po 17 kolejkach

1. Kotwica Kołobrzeg 17 37 11 4 2 28:14
2. Polonia Warszawa 17 34 9 7 1 31:16

3. KKS 1925 Kalisz 17 32 9 5 3 37:23
4. Wisła Puławy 17 28 8 4 5 30:21
5. Olimpia Elbląg 17 28 7 7 3 25:17
6. Stomil Olsztyn 17 27 7 6 4 26:22

7. Znicz Pruszków 17 26 8 2 7 23:21
8. GKS Jastrzębie 17 24 6 6 5 20:20
9. Zagłębie II Lubin 17 22 7 1 9 24:36
10. Górnik Polkowice 17 21 6 3 8 19:22
11. Lech II Poznań 17 19 4 7 6 23:28
12. Radunia Stężyca 17 19 5 4 8 29:35
13. Motor Lublin 17 18 4 6 7 18:25
14. Śląsk II Wrocław 17 17 4 5 8 21:27
15. Hutnik Kraków 17 17 5 2 10 27:35
16. Siarka Tarnobrzeg 17 17 4 5 8 22:30
17. Garbarnia Kraków 17 16 4 4 9 30:35
18. Pogoń Siedlce 17 16 4 4 9 19:25



III liga (gr. I) - 14. kolejka

Piątek (28.10)

Broń Radom - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Ozga 84

Sobota (29.10)

Błonianka Błonie - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:1)
Bramka: Klim Morenkov 35

Legia II Warszawa - ŁKS II Łódź 0:7 (0:7)
Bramki: Grzegrz Glapka 2, 45, Aleksander Ślęzak 11, Jowin Radziński 20, Maciej Radaszkiewicz 32, 42, Marcel Wszołek 44

Mławianka Mława - Unia Skierniewice 0:0 (0:0)

Ursus Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:1)
Bramki: Paweł Tarnowski 42 - Jean Franco Sarmiento 34k, 90

Sokół Ostróda - Pelikan Łowicz 4:1 (4:0)
Bramki: Dawid Kasprzyk 13, 39, 45k, Michał Kiełtyka 28 - Kamil Łojszczyk 76

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo 2:2 (0:1)
Bramki: Jarosław Jampol 63, 75 - Piotr Sonnenberg 38, Daniel Choroś 49

Pilica Białobrzegi - Olimpia Zambrów 4:2 (3:0)
Bramki: Konrad Rudnicki 4, 45, Aleksander Stawiarz 39, Wiktor Bućko 90 - Kamil Zalewski 47, Kacper Głowicki 80

Warta Sieradz - Concordia Elbląg 0:0 (0:0)

Tabela po 14 kolejkach

1. Legionovia Legionowo 14 27 7 6 1 33:19
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 14 27 8 3 3 27:16
3. Mławianka Mława 14 25 7 4 3 36:28
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 14 25 7 4 3 24:20
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 14 23 6 5 3 20:14
6. Unia Skierniewice 14 23 6 5 3 15:9
7. Legia II Warszawa 14 23 6 5 3 29:24
8. ŁKS II Łódź 14 21 6 3 5 28:20
9. Pelikan Łowicz 14 20 5 5 4 21:20
10. Sokół Ostróda 14 20 6 2 6 25:26
11. Broń Radom 14 19 5 4 5 27:23
12. Jagiellonia II Białystok 14 18 5 3 6 26:23
13. Pilica Białobrzegi 14 17 4 5 5 19:24
14. Olimpia Zambrów 14 17 4 5 5 19:25
15. Ursus Warszawa 14 10 1 7 6 1:26
16. Warta Sieradz 14 9 1 6 7 11:25
17. Błonianka Błonie 14 8 2 2 10 13:33
18. Concordia Elbląg 14 7 1 4 9 15:30



Centralna Liga Juniorów - 12. kolejka

Sobota (29.10)

MKS Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Korona Kielce - Legia Warszawa 4:1 (3:0)
Bramki: Michał Pokora 7, 24, 30, Daniel Bąk 90 - Sebastian Kieraś 45

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)
Bramki: Alan Rybak 12, Michał Mościcki 18k, Oskar Lipiński 58, Alex Protaziuk 79

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 2:1 (0:0)
Bramki: Aleksander Kubacki 47, Kasjan Frankowski 69 - Łukasz Józefczyk 90k

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 4:1 (1:0)
Bramki: Yadegar Rostami 20, 90k, Jan Mierzwa 59, Kamil Jakubczyk 62 - Feliks Grzybowski 80

Cracovia - Górnik Zabrze 2:2 (1:0)
Bramki: Kacper Śmiglewski 18, Kamil Konieczny 60 - Mikołaj Mekler 53, Mateusz Michalski 83

Niedziela (30.10)

Miedź Legnica - Lech Poznań 2:5 (1:3)
Bramki: Hubert Kwolek 16, Kacper Klimkiewicz 70 - Maksym Pietrzak 7, 9, 55, Kacper Kroczyński 24, Dawid Zięba 81

Escola Varsovia Warszawa - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Kacper Stępkowski 60 - Marcel Szymański 51

Tabela po 12 kolejkach

1. Górnik Zabrze 11 23 7 2 2 18:10
2. Lech Poznań 12 23 7 2 3 33:20
3. Jagiellonia Białystok 12 23 7 2 3 29:18
4. Korona Kielce 12 21 6 3 3 29:24
5. Raków Częstochowa 12 20 6 2 4 20:14
6. MKS Polonia Warszawa 12 20 6 2 4 24:20
7. Zagłębie Lubin 11 19 6 1 4 28:27
8. Wisła Kraków 12 18 5 3 4 19:15
9. Escola Varsovia Warszawa 12 18 5 3 4 20:15
10. Legia Warszawa 12 18 6 0 6 35:29
11. Arka Gdynia 12 17 5 2 5 18:21
12. Śląsk Wrocław 12 15 4 3 5 18:25
13. Cracovia 12 12 3 3 6 20:27
14. Lechia Gdańsk 12 10 2 4 6 14:24
15. Pogoń Szczecin 12 9 2 3 7 18:28
16. Miedź Legnica 12 1 0 1 11 7:33


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy/Ligi Konferencji lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2023 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.