Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2024.05.17 09:41, Aktualizacja: 2024.05.23 11:29
Sezon 2023/2024 zbliża się ku końcowi. Na wielu szczeblach do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki, a najciekawsza sytuacja jest w PKO BP Ekstraklasie. Tam nie znamy jeszcze mistrza, drugiego i trzeciego pucharowicza oraz ostatniego spadkowicza.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

PKO Ekstraklasa - 33. kolejka

Piątek (17.05)

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Kapralik 36 - Jakub Bartosz 73

Sobota (18.05)

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Bramki: Robert Dadok 42 sam., Jewgienij Szykawka 75

Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Jehor Macenko 31, Nahuel Leiva 61

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Michael Ameyaw 77 - Jesus Imaz 90

Niedziela (19.05)

Cracovia - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
Bramki: Benjamin Kallman 37, Michał Rakoczy 55

Warta Poznań - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Radovan Pankov 26

Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramki: Imad Rondić 43k - Kristoffer Velde 21

Poniedziałek (20.05)

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kurminowski 7, Mateusz Grzybek 58 - Aleksander Iwańczyk 90

Tabela po 33 kolejkach

1. Jagiellonia Białystok 33 60 17 9 7 74:45
2. Śląsk Wrocław 33 60 17 9 7 48:30
3. Legia Warszawa 33 56 15 11 7 49:38

4. Lech Poznań 33 53 14 11 8 46:39
5. Górnik Zabrze 33 53 15 8 10 45:40
6. Raków Częstochowa 33 52 14 10 9 53:37
7. Pogoń Szczecin 33 52 15 7 11 58:38
8. Zagłębie Lubin 33 47 13 8 12 42:48
9. Piast Gliwice 33 43 9 16 8 38:34
10. Widzew Łódź 33 43 12 7 14 42:45
11. Stal Mielec 33 43 11 10 12 40:45
12. Cracovia 33 39 8 15 10 45:44
13. Radomiak Radom 33 38 10 8 15 40:55
14. Puszcza Niepołomice 33 37 8 13 12 38:49
15. Warta Poznań 33 37 9 10 14 33:40
16. Korona Kielce 33 35 7 14 12 38:43
17. Ruch Chorzów 33 29 5 14 14 38:55
18. ŁKS Łódź 33 21 5 6 22 31:73



Fortuna I Liga - 33. kolejka

Piątek (17.05)

Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
Bramki: Wiktor Nowak 20, Daniel Stanclik 62 - Mateusz Szwoch 66

Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:3)
Bramki: Marcin Urynowicz 15 - Arkadiusz Najemski 5, Samuel Mraz 11, 39

Sobota (18.05)

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
Bramki: Kamil Biliński 75k - Kamil Antonik 51, Marcel Mansfeld 83

GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
Bramki: Arkadiusz Jędrych 22, Adrian Błąd 33, Grzegorz Rogala 47, Marc Carbo 63 sam., Mateusz Marzec 90 - Angel Rodado 19, 82

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
Bramki: Damian Warchoł 63 - Andreja Prokić 45, Jesus Diaz 69, Szymon Łyczko 83

Niedziela (19.05)

Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Michał Grudniewski 90+1 - Mateusz Kamiński 2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
Bramki: Andrzej Trubeha 10, Artem Putiwcew 36, Adam Radwański 45, Wiktor Biedrzycki 60k, Wojciech Jakubik 82, Andrij Dombrowśkyj 89 - Marcel Błachewicz 38

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:1)
Bramki: Kacper Sezonienko 14, Camilo Mena 84 - Alassane Sidibe 37

Poniedziałek (20.05)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
Bramka: Mikołaj Lebedyński 69

Tabela po 33 kolejkach

1. Lechia Gdańsk 33 68 21 5 7 59:30
2. Arka Gdynia 33 62 18 8 7 52:33

3. GKS Katowice 33 59 17 8 8 67:35
4. Motor Lublin 33 53 15 8 10 47:41
5. Górnik Łęczna 33 52 13 13 7 34:29
6. Wisła Płock 33 51 14 9 10 45:44

7. GKS Tychy 33 51 16 3 14 43:46
8. Odra Opole 33 50 14 8 11 40:32
9. Wisła Kraków 33 50 13 11 9 62:47
10. Miedź Legnica 33 48 12 12 9 48:35
11. Stal Rzeszów 33 48 14 6 13 52:58
12. Znicz Pruszków 33 42 12 6 15 34:42
13. Chrobry Głogów 33 39 10 9 14 33:49
14. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 38 9 11 13 53:52
15. Polonia Warszawa 33 32 7 11 15 39:49
16. Resovia 33 31 8 7 18 37:59
17. Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 23 4 11 18 25:57
18. Zagłębie Sosnowiec 33 16 2 10 21 21:53



II liga - 33. kolejka

Piątek (17.05)

Radunia Stężyca - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
Bramki: Jakub Górski 24, 61k

GKS Jastrzębie - Wisła Puławy 0:0 (0:0)

Sobota (18.05)

Lech II Poznań - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
Bramka: Radosław Gołębiowski 50

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:2)
Bramki: Cezary Demianiuk 53, 79 - Sebastian Szczytniewski 39, Hide Vitalucci 44, Kacper Korczyc 54

Olimpia Grudziądz - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka: Hubert Sobol 70

Olimpia Elbląg - Polonia Bytom 1:3 (0:2)
Bramki: Kacper Jóźwicki 84 - Jakub Pochcioł 23, Tomasz Gajda 29, Dawid Wolny 76

Niedziela (19.05)

Zagłębie II Lubin - ŁKS II Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Daniel Dudziński 55

Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn 2:2 (2:0)
Bramki: Przemysław Sajdak 8, Tobiasz Kubik 9 - Hubert Krawczun 54, Bartosz Florek 86

Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Jonathan Junior 1, 53

Tabela po 33 kolejkach

1. Kotwica Kołobrzeg 33 56 16 8 9 60:42
2. Pogoń Siedlce 33 55 15 10 8 54:45

3. KKS 1925 Kalisz 33 52 14 10 9 44:31
4. Stal Stalowa Wola 33 51 14 9 10 42:37
5. Chojniczanka Chojnice 33 51 14 9 10 46:43
6. Polonia Bytom 33 50 13 11 9 54:48

7. Hutnik Kraków 33 49 13 10 10 46:41
8. Radunia Stężyca 33 47 12 11 10 45:43
9. Zagłębie II Lubin 33 46 13 7 13 47:45
10. ŁKS II Łódź 33 45 12 9 12 46:46
11. Wisła Puławy 33 41 9 14 10 48:47
12. Olimpia Elbląg 33 40 10 10 13 34:43
13. GKS Jastrzębie 33 40 10 10 13 40:48
14. Skra Częstochowa 33 40 10 10 13 39:39
15. Lech II Poznań 33 39 10 9 14 34:47
16. Olimpia Grudziądz 33 37 9 10 14 33:41
17. Stomil Olsztyn 33 34 9 7 17 28:39
18. Sandecja Nowy Sącz 33 32 8 8 17 32:47



III liga (gr. I) - 30. kolejka

Środa (15.05)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 7:0 (4:0)
Bramki: Miłosz Pawlusiński 12, Bartosz Snopczyński 27, 57, Grzegorz Płatek 31, 66, Jakub Burkowski 44 sam., Adam Gambka 69

Legionovia Legionowo - GKS Bełchatów 2:3 (0:2)
Bramki: Stanisław Mitura 46, Marcel Górski 84 - Adam Łaski 13, Artur Golański 22, Mikołaj Grzelak 74k

GKS Wikielec - Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Kacperek 90+4

Warta Sieradz - Legia II Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Piela 12

Victoria Sulejówek - Pelikan Łowicz 4:0 (1:0)
Bramki: Konrad Rudnicki 22, Julian Świątek 64, Mikołaj Misiak 65, Jan Dźwigała 85

ŁKS 1926 Łomża - Broń Radom 0:2 (0:1)
Bramki: Dorian Buczek 20, Kacper Górka 90

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Concordia Elbląg 15:0 (6:0)
Bramki: Kacper Sommerfeld 6, 15, Matheus Dias 10, Kamil Odolak 20, 42, 54, 59, 76, 78, Dominik Gedek 44, Oliwier Tytek 50 sam., Ołeksij Zinkewycz 66, Nikodem Niski 71, Dawid Dzięgielewski 74, 81

Unia Skierniewice - Mławianka Mława 3:3 (1:1)
Bramki: Aghwan Papikjan 16, Adrian Dudziński 50, Kamil Sabiłło 77 - Mateusz Jońca 19, 69, Iwan Hurenko 79

Pilica Białobrzegi - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:5 (0:1)
Bramki: Maksymilian Kopczyński 2, Arkadiusz Ciach 59, Jacek Tkaczyk 65, Kyryło Knysz 71, Hubert Michalik 85

III liga (gr. I) - 31. kolejka

Sobota (18.05)

Legia II Warszawa - GKS Wikielec 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Kucharczyk 48

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 3:1 (1:1)
Bramki: Patryk Malinowski 40k, Rafał Parobczyk 61, Jakub Romanowicz 66 - Mateusz Szwed 24

GKS Bełchatów - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Jarosław Trzeboński 6

Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (0:1)
Bramki: Szymon Łapiński 49, Aghwan Papikjan 61, Mykyta Wasin 81, Wadym Jaworśkyj 90 - Mateusz Broda 18, Kyryło Knysz 51, Maksymilian Kopczyński 87

Mławianka Mława - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:5 (0:1)
Bramki: Ołeksandr Masałow 51 - Ołeksij Zinkewycz 28, 66, Damian Jaroń 49, Nikodem Niski 53, Eryk Mikołajewski 63 sam.

Broń Radom - Victoria Sulejówek 1:1 (1:0)
Bramki: Hamed Junior Timite 85 - Sebastian Pindor 90

Concordia Elbląg - ŁKS 1926 Łomża 1:3 (1:0)
Bramki: Kacper Sionkowski 45k- Adrian Bielka 66, 90, Patryk Winsztal 83

Niedziela (19.05)

Pelikan Łowicz - Warta Sieradz 3:2 (3:2)
Bramki: Maksymilian Czeczko 9, Patryk Pomianowski 13k, Kamil Łojszczyk 17 - Damian Ślesicki 20k, Abdullahi Oyedele 37

Pilica Białobrzegi - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:6 (1:3)
Bramki: Oskar Wojtysiak 29, Aleksander Stawiarz 73 - Marcin Pieńkowski 5, Bartosz Snopczyński 17, 45, 52, Kordian Górka 45, Krystian Kolasa 83

Tabela po 31 kolejkach

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 31 67 20 7 4 96:30
2. Legia II Warszawa 31 61 18 7 6 63:36
3. Unia Skierniewice 31 59 17 8 6 71:42
4. GKS Bełchatów 31 52 15 7 9 52:40
5. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 31 50 13 11 7 63:43
6. Lechia Tomaszów Mazowiecki 31 50 14 8 9 60:46
7. Pelikan Łowicz 31 49 14 7 10 49:36
8. Broń Radom 31 44 11 11 9 35:38
9. ŁKS 1926 Łomża 31 42 12 6 13 44:46
10. Warta Sieradz 31 38 11 5 15 38:46
11. Victoria Sulejówek 31 38 10 8 13 38:43
12. GKS Wikielec 31 37 9 10 12 28:44
13. Olimpia Zambrów 31 36 9 9 13 45:44
14. Jagiellonia II Białystok 31 36 10 6 15 43:52

15. Mławianka Mława 31 36 9 9 13 38:48
16. Concordia Elbląg 31 30 8 6 17 37:87
17. Legionovia Legionowo 31 25 7 4 20 38:67
18. Pilica Białobrzegi 31 19 4 7 20 28:78



Centralna Liga Juniorów - 28. kolejka

Czwartek (16.05)

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:1 (1:0)
Bramki: Olivier Siniawski 39, Michał Osowski 77, Bartosz Kuśmierczyk 89 - Maciej Żmuda 83k

Sobota (18.05)

Warta Poznań - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramka: Dorian Deptalski 60

Wisła Kraków - Odra Opole 2:3 (1:0)
Bramki: Karol Dziedzic 35, Dawid Gap 90 - Kacper Buniak 58k, Michał Osipiak 78, Szymon Szkliński 84

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 2:1 (1:0)
Bramki: Kacper Ptasiński 2, Jakub Kolo 73 - Michał Pokora 82

Niedziela (19.05)

Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań 0:5 (0:3)
Bramki: Matwiej Bochno 2, Patryk Olejnik 35k, Szymon Maza 41, Tymoteusz Gmur 77, 90

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
Bramki: Jakub Zbróg 39, Przemysław Mizera 72 - Dominik Gregorski 6

Górnik Zabrze - MKS Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki: Miłosz Rogula 75, 90k - Piotr Kuśmider 85

Widzew Łódź - Cracovia 2:2 (0:0)
Bramki: Taras Kostewśkyj 65, Kajetan Radomski 69 - Adam Wierzbicki 64, 85

Tabela po 28 kolejkach

1. Lech Poznań 28 57 17 6 5 59:31
2. Legia Warszawa 28 55 17 4 7 70:42
3. Warta Poznań 28 50 16 2 10 79:55
4. Jagiellonia Białystok 28 47 14 5 9 60:46
5. Górnik Zabrze 28 47 14 5 9 53:44
6. Zagłębie Lubin 28 47 15 2 11 53:41
7. MKS Polonia Warszawa 28 43 11 10 7 48:38
8. Arka Gdynia 28 43 14 1 13 53:44
9. Pogoń Szczecin 28 37 9 10 9 51:51
10. Cracovia 28 36 10 6 12 58:69
11. Odra Opole 28 35 10 5 13 44:62
12. Raków Częstochowa 28 33 10 3 15 44:45
13. Korona Kielce 28 30 8 6 14 48:59
14. Wisła Kraków 28 29 7 8 13 48:68
15. Widzew Łódź 28 23 6 5 17 45:74
16. Sandecja Nowy Sącz 28 19 5 4 19 36:80


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy/Ligi Konferencji lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1326 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39