Sejm w kinach. Wiatraki i gaśnica. Morawiecki, Tusk i Duda. Polityczny przegląd memów

2023.12.14 11:14
Jakie były ostatnie dni I posiedzenia Sejmu X kadencji? Internauci byli bezlitośni, komentując rzeczywistość przy pomocy memów.
Sejm w kinach. Wiatraki i gaśnica. Morawiecki, Tusk i Duda. Polityczny przegląd memów
Fot: .
Nie tylko memy z Grzegorzem Braunem królowały ostatnio w internecie

Zdecydowanie najwięcej miejsca w ostatnim czasie internauci poświęcili Grzegorzowi Braunowi. Poseł Konfederacji postanowił w spektakularny sposób zakłócić obrzęd zapalenia świec chanukowych na korytarzu sejmowym. Użycie gaśnicy spowodowało, że gmach polskiego parlamentu pokrył się białym proszkiem, a zdjęcia z tego incydentu budziły skojarzenia z wieloma różnymi życiowymi sytuacjami. Zresztą od dawna żadne inne wydarzenie w Polsce nie doczekało się aż tylu memów i przeróbek.

Dwóch "braci"

A skoro jesteśmy przy Konfederacji, to z pewnością jest to formacja o dużym "potencjale memicznym". Powody ku temu stale daje nie tylko Braun, ale także Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak. Niemal każde spotkanie podlaskiego posła, a zarazem wicemarszałka Sejmu z Szymonem Hołownią (marszałkiem Sejmu) gwarantuje powstanie nowych memów. Najczęściej panowie są przedstawiani jako starszy i młodszy brat, grający na zmianę na jednym komputerze. Jeżeli Bosak pożegna się z miejscem w prezydium Sejmu, to niewątpliwie internetowi prześmiewcy będą z tego powodu mocno niepocieszeni.

Sejm w kinach. Hołownia wysłuchany

Uwadze internautów nie umknęły słowa Szymona Hołowni na temat popcornu towarzyszącego oglądaniu obrad Sejmu. Doszło nawet do tego, że w jednym z warszawskich kin udostępniono salę, gdzie można było śledzić transmisję z Wiejskiej. Oczywiście pojawiła się prażona kukurydza. Kanał Sejmu RP na YouTube osiągnął właśnie ponad 600 subskrypcji, a live'y czy też momentami "patostreamy" były najchętniej oglądaną transmisją na całym świecie.

Dwa rządy. Nie zawiódł także prezydent

O ile Konfederacja czy Szymon Hołownia to dość młode twory na politycznej scenie, o tyle konflikt między Prawem i Sprawiedliwością i Platformą Obywatelską trwa już od 2005 roku. Na temat ich rządów, którymi niezmiennie między sobą rotują od 18 lat, powstało tysiące memów. Podobnie jest z tzw. wojną polsko-polską, której politycy tych partii są głównymi aktorami. W memach ważną rolę odgrywa także prezydent. Można odnieść wrażenie, że niespotykana dotąd bardzo zabawna mimika, która towarzyszyła Andrzejowi Dudzie podczas zaprzysiężenia rządu była celowym zabiegiem.

Memy czekają na Państwa w naszej galerii.


Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1085 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39