Sekrety czapli siwej

2010.09.02 00:00
Ukazane na zdjęciach obrazy z życia czapli odkrywają przed nami jej sekrety życia, zwyczaje i najciekawsze zachowania. Autor towarzyszył czaplom w różnych sytuacjach, podpatrywał ich zwyczaje i teraz poprzez swoje zdjęcia zaprasza do poznania tego pięknego, skrytego ptaka.
Sekrety czapli siwej
Fot: Wojciech Misiukiewicz

Wernisaż wystawy "Czapla - siwa eminencja" Wojciecha Misiukiewicza w Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży jutro o godz. 16.

Oprócz czapli bohaterami wystawy są też kormorany czarne, które wespół z czaplami tworzą liczne kolonie lęgowe. Miłośnicy przyrody mają szansę poznać też krewniaków siwej eminencji, spotkanych przez autora w różnych rejonach świata. Zdjęcia bowiem były wykonywane nie tylko w Polsce, ale również na Kostaryce, Kubie, w Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, na Litwie, w Rumunii, Chorwacji, Czarnogórze, Albanii, Francji, Czechach, Węgrzech, Słowacji, Republice Baszkirii (Rosja). Wystawę fotografii Wojciecha Misiukiewicza, z wykształcenia leśnika, pracownika Wigierskiego Parku Narodowego, tworzy 15 roll-up'ów.

Podczas wernisażu zostanie zaprezentowana również diaporama przedstawiająca najciekawsze aspekty z życia czapli siwej oraz krótka prezentacja fotograficzna wraz z komentarzem autora wystawy. Goście odwiedzający BPN będą mogli także otrzymać katalog wystawy, wydany w formie albumu.

andy

966 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39