Senior+. Ruszył nabór wniosków. Budżet programu wynosi 60 mln zł

2022.11.29 17:06
Ruszył nabór wniosków w programie Senior+. Można ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie lub funkcjonowanie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów.
Senior+. Ruszył nabór wniosków. Budżet programu wynosi 60 mln zł
Fot: pixabay.com

Już można składać wnioski w programie Senior+ w edycji na przyszły rok. Samorządy mogą się starać o dotację na stworzenie i działanie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Celem programu jest zachęcenie osób starszych do większej aktywności oraz uczestniczenia w życiu społecznym. Budżet programu na 2023 r. sięga 60 mln zł.

Oferty mogą być składane elektronicznie w Generatorze Obsługi Dotacji do 5 stycznia 2023 do godz. 16.00. Wyniki konkursu będą ogłoszone do 17 marca 2023 r. Program pozwala na dofinansowanie projektów "jednorocznych", tj. realizowanych i zakończonych wyłącznie w przyszłym roku.

- Chcemy, aby seniorzy mieli możliwość realizacji swoich pasji oraz, żeby byli bardziej aktywni. Takim celom służy tworzenie Domów i Klubów Senior+. W całej Polsce mamy ich już prawie 1,1 tys. takich placówek, zależy nam, aby ich przybywało. Zachęcam samorządy do udziału kolejnej edycji programu – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

O dofinansowanie mogą się starać gminy, powiaty i samorządy województw. W module pierwszym przypadku Dziennych Domów datacja może wynieść maksymalnie 400 zł, na utworzenie Klubów dla seniorów można dostać do 200 tys. zł. Sfinansowane może być nawet 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.

W module drugim można starać się o dofinansowanie działalności już istniejących domów i klubów dla seniora. Na utrzymanie e jednego miejsca w Dziennym Domu Senior+ można uzyskać miesięcznie nie więcej niż 400 złotych dofinansowania, a na w Klubie Senior+ dotacja może wynosić do 200 zł miesięcznie. W tym przypadku dotacja nie może stanowić więcej niż 50 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.

Senior+ to program o charakterze wieloletnim. Dziś Domów i Klubów Senior+ działających w Polsce jest prawie 1,1 tys. Oferują ponad 25 tys. miejsc.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39