Seniorzy mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. Pierwsze już 12 września!

2023.09.11 17:54
Miasto Białystok przy współpracy z Białostocką Radą Seniorów przygotowało kolejny projekt skierowany do białostoczan w wieku 60+. Seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. Pierwsze aktywności już 12 września!
Seniorzy mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. Pierwsze już 12 września!
Fot: Adam Ludwiczak

Projekt "Siła Seniora" oparty będzie na trzech obszarach działań: sport i rekreacja, kultura i edukacja oraz walka z wykluczeniem cyfrowym. Proponowane przez Miasto aktywności mają sprawić, że białostoccy seniorzy będą cieszyć się lepszym zdrowiem i otworzą się na środowisko cyfrowe.

"Sport i rekreacja – sprawny senior to szczęśliwy senior"

Ta część projektu obejmuje promocję aktywności fizycznej. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych dostosowanych do ich wieku i możliwości. To między innymi nordic walking oraz ćwiczenia korekcyjne. Spotkania będą odbywać się na świeżym powietrzu w parkach, na boiskach i siłowniach pod chmurką na różnych osiedlach naszego miasta. Zaplanowano aż 60 godzin zajęć. Najbliższe, już jutro (12 września) na siłowni pod chmurką przy ul. Aleksandra Fredry.

"Kultura i edukacja zdrowotna – zdrowo i kulturalnie z myślą o seniorach"

Tematyczne spotkania edukacyjne z zakresu bezpiecznego i zdrowego stylu życia będą prowadzone przez specjalistów. Dla uczestników wykładów przygotowano bezpłatne bilety wstępu do kina Forum. Wejściówki otrzymają też ci, którzy zdecydują się na założenie Karty Aktywnego Seniora. Wykłady rozpoczną się w listopadzie i będą odbywać się w Centrum Aktywności Społecznej.

Głównym celem tej części projektu jest ułatwienie seniorom dostępu do instytucji kulturalnych w naszym mieście. Emerytura, to przecież czas, który powinniśmy poświęcić dla samych siebie korzystając z tego, co oferuje nam otoczenie.

"Edukacja cyfrowa – nie straszne seniorom nowinki technologiczne"

XXI wiek to era cyfryzacji. Wielu spośród seniorów ma jednak znaczne trudności we wkroczeniu do świata online. Odbywające się w ramach projektu konsultacje jeden na jeden mają pomóc osobom starszym w obsłudze sprzętu cyfrowego. Seniorzy będą mogli porozmawiać ze specjalistą i otrzymają indywidualną pomoc zależną od ich własnych potrzeb. Porady odbywać się będą w Centrum Aktywności Społecznej dwa razy w tygodniu – w poniedziałki (godz. 13.30-16.30) i środy (godz. 8.00-13.00) do 15 grudnia. W razie potrzeby przewidziana jest także pomoc telefoniczna.

Cały projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł. z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1371 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39