Seniorzy w Białymstoku chętnie przyłączają się do dedykowanego im programu

2017.06.04 15:47
Ponad 8,7 tys. białostoczan przystąpiło do Karty Aktywnego Seniora. To program oferujący zniżki i ulgi dla seniorów.
Seniorzy w Białymstoku chętnie przyłączają się do dedykowanego im programu
Fot: MN

Karta Aktywnego Seniora została wprowadzona w czerwcu 2015 r. Wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo każdemu, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku.

Program obejmuje zniżki na obowiązujące ceny karnetów lub biletów jednorazowych na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także na wydarzenia organizowane przez miejskie jednostki kultury. Karta cieszy się popularnością, ponieważ przystąpiło już do niej 8,7 tys. białostoczan.

- Karta Aktywnego Seniora to ważne narzędzie polityki społecznej, którą realizujemy w naszym mieście. Zależy nam na aktywizacji starszych mieszkańców miasta i ułatwieniu im dostępu do oferty rekreacyjnej i kulturalnej - ocenił prezydent Tadeusz Truskolaski.

Seniorzy posiadający Kartę Aktywnego Seniora i Białostocką Kartę Miejską, których dochód jest niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej, mogą także skorzystać ze specjalnego biletu Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jest to bilet całoroczny, obowiązuje w pierwszej strefie biletowej. Jego koszt to 120 zł.

Aby przystąpić do programu Karta Aktywnego Seniora, wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o wydanie karty. Wnioski są dostępne w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1373 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39