Seniorzy z Białegostoku mogą otrzymać pomoc m.in. w umówieniu wizyty u lekarza

2024.07.04 07:33
Białystok otrzymał 35 tys. zł na projekt pod nazwą "Siła Seniora II". Chodzi o aktywizację osób starszych oraz zapobieganie ich wykluczeniu. Można się zgłaszać.
Seniorzy z Białegostoku mogą otrzymać pomoc m.in. w umówieniu wizyty u lekarza
Fot: pixabay.com

Projekt „Siła Seniora II” skupia się na trzech działaniach tematycznych: edukacja cyfrowa, spacery tematyczne po mieście (w miesiącach letnich lipiec-wrzesień), wykłady edukacyjne dotyczące tematyki m.in. bezpieczeństwa, dietetyki, kosmetologii, zdrowia – ze szczególnym uwzględnieniem problemu chorób wieku starszego i psychogeriatrii (realizacja w sezonie jesienno-zimowym) oraz edukacja przedstawicieli seniorów Miasta Białystok (wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z Radami Seniorów).

Już od teraz osoby powyżej 60 roku życia zamieszkujące Białystok mogą korzystać z porad cyfrowych. Porady udzielane są w formie stacjonarnej oraz w razie potrzeby telefonicznie. Obejmą doraźną pomoc i instruktaż obsługi sprzętu z zakresu podstawowej wiedzy teleinformatycznej, niewymagającej podawania wrażliwych danych (np. umówienie wizyty w urzędzie lub do lekarza, założenie maila/aplikacji, wyszukiwanie stron). Usługa realizowana będzie na sprzęcie należącym do seniora. W przypadku braku możliwości przyniesienia własnego wyposażenia zostanie zapewniony sprzęt w punkcie porad.

Punkt zlokalizowany w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 otwarty będzie do 13 grudnia 2024 r. dwa razy w tygodniu:

wtorek godz. 13.00 – 15.00,
czwartek godz. 1300 – 16.00.

ms
24@bialystokonline.pl

716 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39