Serce Maksa może bić dzięki Tobie

2010.08.05 00:00
Maks jeszcze się nie urodził, a jego życie już jest zagrożone. Lewa komora serca chłopca nie rozwinęła się, a by móc żyć normalnie potrzebne są skomplikowane operacje.
Serce Maksa może bić dzięki Tobie
Fot: corinfantis.pl
Maksymilian w 17 tygodniu ciąży

Maksymilian waży teraz 620 g, jest wielkości dłoni i do zdrowia potrzeba mu tylko i aż drugiej połowy serca. HLHS - bo tak nazywa się wada serca Maksa, zdarza się niezwykle rzadko - około 1/5000 przypadków. W jego sercu nie rozwija się lewa komora. Jedynym rozwiązaniem, by chłopiec mógł żyć jest 3-etapowa operacja na otwartym sercu. Polega ona zatrzymaniu akcji serca w obniżonej temperaturze, zmianie obiegu krwi, w ten sposób, że pracuje tylko prawa komora.

Koszt pierwszej operacji to 32,5 tys. euro. Zabieg musi być przeprowadzony od razu po narodzinach dziecka. Termin porodu został wyznaczony na początek listopada. W związku z tym na zebranie pieniędzy pozostało rodzicom tylko 2 miesiące. Głęboko wierzą, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli uda się uratować syna.

Maksymilian jest podopiecznym fundacji Corinfantis zajmującej się pomocą dla dzieci z wrodzonymi wadami serca. Szczegółowe informacje: corinfantis.pl

MAG

812 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39