"Sercem z Ukrainą" - koncert charytatywny w Operze i Filharmonii Podlaskiej

2022.03.22 17:23
Wojna w Ukrainie wciąż trwa. Rosyjska agresja eskaluje, wiele osób jest zmuszonych do zostawienia całego swojego dobytku i wyruszenia w nieznane. Opera i Filharmonia Podlaska chcąc wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów, organizuje charytatywny koncert.
"Sercem z Ukrainą" - koncert charytatywny w Operze i Filharmonii Podlaskiej
Fot: Materiały prasowe

W niedzielę (27.03) w Sali Koncertowej przy ul. Podleśnej 2 odbędzie się koncert "Sercem z Ukrainą".

– Sytuacja za naszą wschodnią granicą bardzo nas poruszyła – mówi prof. Violetta Bielecka, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. – Współczujemy i solidaryzujemy się z narodem ukraińskim. Chcemy także wymiernie pomóc uchodźcom, stąd pomysł na zorganizowanie koncertu i zbiórki funduszy. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjął Krzesimir Dębski i zapraszamy wszystkich, którzy mają otwarte serca, wrażliwość i pragną pomagać innym.

Opera i Filharmonia Podlaska wspólnie z Fundacją ProAnima zapraszają na wydarzenie, podczas którego będzie można wysłuchać utworów Krzesimira Dębskiego w wykonaniu Orkiestry i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą samego kompozytora. Zaśpiewa sopranistka Milena Lange. Dochód ze sprzedaży biletów i zbiórki do puszek będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Krzesimir Dębski jest wybitnym polskim kompozytorem, uznanym dyrygentem orkiestrowym, a także wirtuozem jazzowych skrzypiec i pianistą. Porusza się równie swobodnie w świecie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Dębski ma na koncie ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał 2 symfonie z chórami, 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe. Jego utwory były wykonywane na najpoważniejszych festiwalach muzycznych. Prowadził, komponował i aranżował koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Cura i in.

Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Skomponował muzykę do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: "Medium", "Thomas Falconer", "Kingsajz", "Ogniem i mieczem", "W Pustyni i w Puszczy", "Tam i z powrotem", "Stara Baśń", "1920 Bitwa Warszawska", "Wojna światów" oraz do popularnych seriali telewizyjnych.

Koncert odbędzie się w niedzielę (27.03), o godz. 19:00 w Sali Koncertowej, ul. Podleśna 2.

PROGRAM I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39