Setka wódki za pięć lat więzienia

2024.02.14 13:36
Wziął ze sklepowej półki butelkę wódki i chciał wyjść ze sklepu. Uciekając odepchnął pracownika ochrony. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.
Setka wódki za pięć lat więzienia
Fot: Podlaska Policja

Dyżurujący w Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach funkcjonariusz odebrał zgłoszenie o kradzieży w jednym z miejskich sklepów. Ze słów osoby dzwoniącej wynikało, że sprawca zabrał z półki wódkę i wychodząc z lokalu, odepchnął pracownika ochrony.

Chwilę później na miejscu zdarzenia byli już policjanci. Ustalono, że jeden z klientów wziął z półki sklepowej 100-militrową butelkę wódki i schował ją do kieszeni. Chciał opuścić lokal nie płacąc, lecz został zauważony przez pracownika ochrony, który próbował zatrzymać sprawcę. Został jednak odepchnięty, a złodziej uciekł ze swoim łupem.

Policjanci rozpoznali sprawcę dzięki nagraniu z monitoringu. Niespełna godzinę później 24-letni mężczyzna został zatrzymany w swoim własnym mieszkaniu i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1021 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39