Sezon wakacyjny coraz bliżej. To już ostatni moment, by rozpocząć naukę pływania

2018.03.28 12:18
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął zapisy na ostatni przed wakacjami cykl zajęć nauki i doskonalenia pływania.
Sezon wakacyjny coraz bliżej. To już ostatni moment, by rozpocząć naukę pływania
Fot: BOSiR

Czas na basen

Przełom marca i kwietnia to moment, w którym warto zadbać o swoją kondycję i formę. Wysokie temperatury, choć może na razie trudno w to uwierzyć, są już naprawdę blisko, dlatego też dobrym pomysłem jest udanie się na basen, zwłaszcza, że Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił start zapisów na cykl zajęć nauki i doskonalenia pływania. Ćwiczenia w wodzie to bowiem najzdrowsza - bo nieobciążająca stawów - forma treningu.

Na Pływalni Rodzinnej (ul. Stroma) zapisy dla nowych klientów ruszą już w sobotę (31.03). Na brodziku planowana jest zupełnie nowa grupa początkująca dla dzieci w wieku 5-8 lat. Lekcje dla nich będą się odbywały w soboty i niedziele. Na Pływalni Kameralnej (ul. Mazowiecka) dopisywanie się na grupowe nauki będzie możliwe od wtorku (3.04). Wciąż wolne miejsca da się znaleźć też na basenie ulokowanym przy ul. Włókienniczej, gdzie rekrutacja na wiosenne szkolenia wystartowała najwcześniej.

Ukłon w stronę stałych klientów

Co ciekawe, zarówno osoby, które wiosną będą kontynuować lekcje na basenie, jak i nowi pływacy, zyskają pierwszeństwo przy zapisach na kolejny rok szkolny 2018/2019. Rekrutacja na zajęcia jesienne ruszy prawdopodobnie pod koniec czerwca.

- Najwięcej osób o naukach pływania myśli we wrześniu i wtedy faktycznie brakuje miejsc na basenach. Jednak z każdym miesiącem ten stan się zmienia i można się dopisać. Dając pierwszeństwo przy zapisach na zajęcia od września z jednej strony chcemy docenić osoby, które pływają cały rok szkolny, a z drugiej strony, mając na uwadze zbliżające się wakacje i potrzebę doskonalenia pływania, chcemy do tego zachęcić nowe osoby - tłumaczy Paweł Orpik, dyrektor BOSiR-u.

W grupowych naukach pływania, organizowanych przez BOSiR, mogą uczestniczyć w sumie 1242 osoby.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39