Sfotografuj Białystok! Najlepsze zdjęcia trafią do miejskiego kalendarza

2016.02.04 12:18
Już od tygodnia można nadsyłać propozycje fotografii, które mogą znaleźć się w miejskim kalendarzu na 2017 r. Mają one pokazywać, jak zmienia się Białystok o każdej porze roku.
Sfotografuj Białystok! Najlepsze zdjęcia trafią do miejskiego kalendarza
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Kalendarz na 2016 r. z fotografiami Piotra Sawickiego

Białostocki magistrat rokrocznie przygotowuje wielokulturowy kalendarz. Zaznaczone są w nim święta katolickie, prawosławne, żydowskie i muzułmańskie, a każdy miesiąc ilustrują fotografie. W tym roku ich autorem jest Piotr Sawicki - znany fotografik, który swoje prace nałożył na stare zdjęcia wykonane przez jego ojca.

Teraz miasto wyszło z pomysłem, by kalendarz na 2017 r. stworzyli "zwykli" mieszkańcy.

Wszystkie osoby - nie tylko białostoczanie, ale również mieszkańcy innych polskich miast - które hobbystycznie zajmują się fotografią, mogą wziąć udział w konkursie "Białystok na cały rok". Konkurs został podzielony na cztery kategorie: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy uczestnik może nadesłać od jednej do trzech fotografii z każdej z nich. Zdjęcia powinny być wykonane w Białymstoku, nie wcześniej niż przed 1 stycznia 2015 r.

Należy je dostarczyć do urzędu miejskiego do 30 września w postaci elektronicznej (tiff, jpg, ai, eps lub pdf) oraz jako wydruk (10 x 15 cm). Powinny to być fotografie w orientacji poziomej.

Zdjęcia nadesłane do konkursu "Białystok na cały rok" będą sukcesywnie zamieszczane na profilu Wschodzący Białystok na Facebooku. Potem będą oceniane. W pierwszym etapie komisja konkursowa oceni je, biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność i związek pracy z tematyką. Potem wybierze po pięć najlepszych prac z każdej kategorii. W październiku lub listopadzie odbędzie się drugi etap - głosowanie. Trzy prace, które uzyskają największą liczbę głosów mieszkańców, trafią do kalendarza. Ich autorzy otrzymają po 500 zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1329 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39