Sfotografuj żubra i weź udział w konkursie

2018.04.15 14:32
Do 26 kwietnia można nadsyłać zdjęcia na konkurs "Moje spotkanie z żubrem" organizowany przez Białowieski Park Narodowy.
Sfotografuj żubra i weź udział w konkursie
Fot: pixabay.com

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma niepublikowane dotychczas zdjęcia żubrów.

Organizatorzy przypominają, że nie należy zbliżać się do żubrów na odległość mniejszą niż 50 m. Trzeba bacznie obserwować zachowanie tych, które od nas nie uciekają i natychmiast oddalić się, gdy wykazują zaniepokojenie - chruczą (głos wydawany przez żubry), potrząsają głowami, grzebią racicami ziemię lub zaczynają się tarzać. Żubr, który od nas nie ucieka, nie jest żubrem oswojonym, ale dzikim zwierzęciem, które nie czuje respektu przed człowiekiem, a więc tym bardziej może stwarzać zagrożenie.

Autor najlepszego zdjęcia zdobędzie "Sagę prastarej Puszczy" Bożeny i Jana Walencików - pierwszy filmowy album przyrodniczy ze zwierzętami w rolach głównych, największy album o polskiej przyrodzie. Wybrane zdjęcia zostaną też pokazane w "galerii pod chmurką" podczas otwarcia Pawilonu Edukacyjnego w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

872 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39