Siedemdziesięciolatek był sam w zadymionym mieszkaniu. Pomogli mu policjanci

2024.04.19 06:52
Białostoccy policjanci dostrzegli unoszący się z okna jednego z mieszkań gęsty dym. Postanowili interweniować. W pomieszczeniu znaleźli zdezorientowanego seniora.
Siedemdziesięciolatek był sam w zadymionym mieszkaniu. Pomogli mu policjanci
Fot: Podlaska Policja

W czwartek (18 kwietnia) białostoccy policjanci poinformowali o interwencji na osiedlu Bojary. Przejeżdżając obok jednego z bloków funkcjonariusze dostrzegli unoszący się z okna jednego z mieszkań gęsty dym. Postanowili sprawdzić, co się za tym kryło.

Wbiegli na trzecie piętro gmachu i zapukali do drzwi mieszkania. Po chwili stanął w nich zdezorientowany siedemdziesięciolatek. Z wnętrza pomieszczenia buchnął gęsty, ciemny dym. Policjanci bezpiecznie sprowadzili seniora na niższe piętro bloku. Upewnili się, że nic mu już nie zagraża i wrócili do zadymionego mieszkania.

Okazało się, że przyczyną wydobywania się dymu są palące się garnek i patelnia. Funkcjonariusze otworzyli wszystkie okna mieszkania i ugasili stojące na kuchence naczynia.

Pomoc nadeszła w porę. Ogień nie zdążył się jeszcze rozprzestrzenić. Siedemdziesięcioletni właściciel mieszkania wykazywał objawy zatrucia dymem. Trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39