Siedział przy drzewie w środku nocy. Leśnicy uratowali wychłodzonego mężczyznę

2023.01.24 11:07
Leśnicy patrolując teren zauważyli mężczyznę siedzącego przy drzewie. Miał on oznaki hipotermii.
Siedział przy drzewie w środku nocy. Leśnicy uratowali wychłodzonego mężczyznę
Fot: Nadleśnictwo Łomża

Leśnicy z Nadleśnictwa Łomża znaleźli skrajnie wychłodzonego i przemoczonego mężczyznę.

- Patrolując teren leśnictwa Tabędz leśnicy zauważyli osobę, która w godzinach nocnych siedzi oparta o drzewo przy jednej z dróg leśnych. Kontakt z mężczyzną był utrudniony i nie udało się ustalić, jak i w jakim celu znalazł się on w lesie. Wobec stwierdzenia, że zdrowie i życie człowieka jest zagrożone wezwano służby ratownicze i policję - poinformowało Nadleśnictwo Łomża.

Ratownicy na miejscu stwierdzili, że mężczyzna ma oznaki hipotermii. Prawdopodobnie spędził już jedną noc w lesie i gdyby nie interwencja leśników, sytuacja ta mogła by się skończyć tragicznie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służb medycznych.

Leśnicy przypominają, aby wybierając się do lasu zawsze mieć ze sobą naładowany telefon. Ponadto powinniśmy zawsze poinformować kogoś bliskiego o tym, gdzie idziemy.

- Zainstaluj na swoim smartfonie odpowiednią aplikację mapową, która po zapisaniu w pamięci telefonu nie wymaga dostępu do internetu. Gdy się zgubisz w lesie nie wpadaj w panikę i spokojnie podążaj w jednym kierunku, aż natrafisz na charakterystyczne punkty terenu. Mogą to być np. linie oddziałowe czy energetyczne - przekazują leśnicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39