Skatepark Garaż - miejsce dla studentów i nie tylko

2010.03.18 00:00
Mało brakowało, by z powodu kłopotów z czynszem skatepark "Garaż" - unikatowy w skali całego kraju - został zamknięty. Z pomocą pośpieszyli studenci białostockich uczelni i sponsorzy.
Skatepark Garaż - miejsce dla studentów i nie tylko
Fot: materiały organizatora
plakat promujący skatepark "Garaż"

W jednym z byłych magazynów przy ulicy Węglowej mieści się skatepark "Garaż". Opiekunom obiektu udało się spłacić zaległe czynsze, znaleźć sponsorów i zapewnić miejscu prawidłowe funkcjonowanie, by mogli z niego korzystać wszyscy zainteresowani.

Sukcesami "Garażu" jest udział w konkursie na "Podlaską Markę Roku 2009", organizowanie zawodów: "Garaż jam 2009", "Mistrzostwa Polski BMX 2009" i podpisanie aneksu do umowy z ZMK. Obecny czynsz wynajmu został zmniejszony o połowę.

- Nasze miasto może się pochwalić wieloma dobrymi "riderami". Młodych talentów również nam nie brakuje. Warto obejrzeć ich popisy na przeszkodach "Garażu" - mówi Sebastian Ciereszko, student WSAPu. Oprócz doskonałego miejsca do treningu, na Węglowej 8 są regularnie organizowane szkółki rowerowe.

Środowisko akademickie nie pozostało obojętne w kwestii skateparku. NZS Politechniki Białostockiej zainicjowało cykl imprez pod nazwą "Shuffle Extreme", a studenci WSAPu(który przez rok będzie pomagał finansowo), Uniwersytetu w Białymstoku oficjalnie zachęcają wszystkich do tego, aby osobiście sprawdzili, co kryją za sobą wrota budynku przy ulicy Węglowej 8.

MAG

1530 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39