Słabe wyniki matur. Nie zdał co piąty uczeń

2018.07.03 13:34
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała we wtorek (3.07) wstępne wyniki matur. Niektórzy niestety nie mają powodów do radości.
Słabe wyniki matur. Nie zdał co piąty uczeń
Fot: ESD

Łącznie do wszystkich egzaminów w województwie podlaskim z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej przystąpiło 8470 uczniów, tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Byli też tacy, którzy podchodzili do testu po raz kolejny. Łącznie więc w ławkach w maju zasiadło ponad 11 tys. osób.

Matury zdało 81% piszących w województwie podlaskim (i 79,7% w całej Polsce), 14% z nich może przystąpić do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się w sierpniu. 395 osób nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

Maturzyści najgorzej poradzili sobie z matematyką. Tu noga powinęła się 16% zdającym w naszym regionie. Bardzo dobrze uczniowie wypadli jednak na egzaminie z języka angielskiego, gdzie zdawalność wyniosła aż 96%, a jeszcze większa, bo 97% była z języka polskiego.

Egzamin poprawkowy odbędzie się 21-22 sierpnia. Trzeba jednak wcześniej zgłosić chęć do jego przystąpienia dyrektorowi szkoły. Ostateczne wyniki będą znane 11 września.

Uczeń, który jest niezadowolony z wyniku i ma co do niego wątpliwości może w ciągu pół roku ubiegać się o wgląd do pracy maturalnej.

Na niektórych uczelniach wciąż trwa rekrutacja. Osoby chcące się dostać na wybrane kierunki muszą się jednak pospieszyć (więcej: Trwa rekrutacja na białostockie uczelnie. Jaką ofertę przygotowały szkoły wyższe?).

W ubiegłych latach procent zdawalności matury był zbliżony do tegorocznego wyniku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39