"Ślady PRL-u". Nowa wystawa przed Ratuszem

2011.06.09 00:00
Muzeum Podlaskie przygotowało pokonkursową ekspozycję prac fotograficznych pokazujących ślady PRL-u w Białymstoku. Jej uroczyste otwarcie już dziś.
"Ślady PRL-u". Nowa wystawa przed Ratuszem
Fot: E.S.

Wystawa fotograficzna "Białystok w kadrze. Ślady PRL-u" jest głównym punktem projektu realizowanego już po raz drugi przez Muzeum Podlaskie i Fundację Orange. Miał on zapoznać uczniów białostockich szkół z historią miasta.

Narzędziem tworzenia prac był telefon komórkowy. Osiągnięty efekt dowodzi, że nowoczesne technologie, nie tylko ułatwiają dostęp do sztuki, ale i umożliwiają rozwój własnej artystycznej pasji. Pomimo ograniczonej rozdzielczości można uzyskać bardzo dobre rezultaty, wszystko zależy od kreatywności i odpowiedniego ujęcia.

W konkursie wzięło udział 26 uczestników, którzy nadesłali 72 prace pokazujące relikty minionej epoki w naszym mieście: 4 w kategorii filmowej i 68 w fotograficznej.

W czwartek (9.06) o godz. 18.00 na dziedzińcu białostockiego Ratusza zostanie uroczyście otwarta wystawa pokonkursowa. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wręczenie nagród. Plenerową ekspozycję można oglądać do 30 czerwca.

E.S.

754 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39