Ślepsk jedną nogą w kolejnej fazie. Trudna sytuacja SKS-u Hajnówka

2017.03.04 21:00
Odbyły się pierwsze starcia w 1/4 finału play-off na zapleczu PlusLigi. Ślepsk Suwałki pokonał na wyjeździe AGH Kraków 3:0, natomiast SKS Hajnówka poległ u siebie 1:3 ze Stalą Nysa.
Fot: pixabay.com

Ślepsk Suwałki jest bardzo blisko awansu do dalszego etapu rywalizacji w fazie play-off. Podopieczni Dimy Skoryy w pierwszym spotkaniu z AGH Kraków rozprawili się z rywalami - którzy po rundzie zasadniczej sezonu zajmowali 8. miejsce - 3:0, dając zdobyć przeciwnikom maksymalnie 21 punktów w jednym secie. Bohaterem spotkania został - niezastąpiony w trwających rozgrywkach - Wojciech Winnik.

Rewanż w Suwałkach - który rozegrany zostanie 11 marca - dzięki tak wysokiemu zwycięstwu, wydaje się być tylko formalnością.

W dużo gorszych nastrojach sobotni (4.03) wieczór spędzą siatkarze z Hajnówki. SKS poległ we własnej hali z faworyzowaną Stalą Nysa 1:3 i bardzo zminimalizował swoje szanse na awans do 1/2 finału. Goście - czyli 3. ekipa fazy zasadniczej - byli zespołem zdecydowanie lepszym i potwierdzili swoje aspiracje dotyczące awansu do PlusLigi.

Rewanżowe spotkanie w Nysie zaplanowane jest na najbliższy czwartek (9.03).

Rywalizacja w tej fazie zmagań odbywa się systemem mecz i rewanż. W przypadku takie samej liczby punktów rozegrany zostanie złoty set.

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)
SKS Hajnówka – Stal Nysa 1:3 (23:25, 16:25, 28:26, 13:25)