Ślepsk Malow Suwałki domknął kadrę na kolejny sezon w PlusLidze

2020.07.14 11:44
Wiemy już, jak wygląda pełna kadra Ślepska Malow Suwałki na siatkarskie rozgrywki 2020/2021. W poniedziałek (13.07) podlaski zespół odkrył ostatnią z kart.
Ślepsk Malow Suwałki domknął kadrę na kolejny sezon w PlusLidze
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Kevin Klinkenberg przedłużył umowę ze Ślepskiem, co oznacza, że aktualny reprezentant Belgii będzie bronił barw suwalskiej drużyny również w następnym sezonie. Zatrzymanie 30-latka w składzie to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków ekipy z północno-wschodniej części kraju. Przyjmujący w poprzednich rozgrywkach zagrał bowiem 20 spotkań, w których zdobył 168 punktów (10 po asach serwisowych).

Klinkenberg wysoką formę prezentuje jednak już zdecydowanie dłużej. Świadczą o tym tytuły zdobywane w innych klubach przed przyjściem do Suwałk. Kevin ma na swoim koncie m.in. 4 Puchary Belgii i 1 mistrzostwo w rodzimym kraju podczas pobytu w VC Maaseik oraz Superpuchar Francji, Puchar Francji czy też złoty medal za 1. miejsce we francuskiej lidze (wszystko w barwach Tours VB).

Warto też wspomnieć, że Belg sięgnął nie tak dawno - grając dla Fenerbahce SK - po mistrzostwo i krajowy puchar Turcji. Doświadczony zawodnik jest ponadto brązowym medalistą Mistrzostw Europy Kadetów (2007 r.) i złotym medalistą Ligi Europejskiej (2013 r.).

Przedłużenie umowy z Klinkenbergiem oznacza, że Ślepsk zebrał już całą kadrę na kolejne rozgrywki. Oprócz Belga w drużynie są: Kacper Gonciarz i Joshua Tuaniga - rozgrywający, Marcin Waliński, Tomas Rousseaux i Jakub Rohnka - przyjmujący, Bartłomiej Bołądź i Patryk Szwaradzki - atakujący, Cezary Sapiński, Łukasz Rudzewicz, Andreas Takvam i Mateusz Sacharewicz - środkowi oraz dwóch libero w postaci Pawła Filipowicza, a także Mateusza Czunkiewicza.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39