Ślepsk nie dał rady. Jastrzębski Węgiel był poza zasięgiem

2023.03.04 20:28
Nie udało się siatkarzom Ślepska Malow Suwałki sprawić w starciu z Jastrzębskim Węglem niespodzianki. Biało-Niebiescy przegrali wyjazdową potyczkę 1:3.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki otrzymali od Jastrzębskiego Węgla solidną lekcję siatkówki. Biało-Niebiescy przegrali w sobotę (4.03) inauguracyjnego seta do 15, a w kolejnej partii podopieczni Dominika Kwapisiewicza zaprezentowali się tylko odrobinę lepiej, bo w drugiej odsłonie starcia padł wynik 25:18.

Później siatkarze Ślepska na chwilę się przebudzili, czego efektem było zwycięstwo w trzecim secie 25:22, jednak faworyzowani gospodarze szybko wrócili na właściwe tory i następna partia zakończyła się prawdziwym pogromem. Jastrzębianie wygrali seta do 13 i w całym meczu triumfowali 3:1.

Ostatni punkt w trakcie sobotniego spotkania zdobył Stephen Boyer, który to został wybrany najlepszym zawodnikiem całego meczu.

W następnej kolejce siatkarskiej PlusLigi aktualnie 9. w tabeli Ślepsk zmierzy się we własnej hali z 7. Indykpolem AZS Olsztyn. Jeżeli Biało-Niebiescy marzą o grze w play-offach, piątkową (10.03) potyczkę suwalczanie muszą wygrać.