Ślepsk Suwałki szykuje się do walki w PlusLidze. Klub pozyskał reprezentantów Polski i USA

2019.06.15 11:00
Choć do startu nowego sezonu PlusLigi pozostały jeszcze ponad 4 miesiące, to jednak władze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki nie próżnują i już teraz wzmacniają zespół przed walką o utrzymanie w lidze siatkarskich mistrzów świata.
Ślepsk Suwałki szykuje się do walki w PlusLidze. Klub pozyskał reprezentantów Polski i USA
Fot: Ślepsk Suwałki

MKS Ślepsk Malow Suwałki nie chce być w nowym sezonie PlusLigi chłopcem do bicia, dlatego w podlaskim klubie - przed historycznym, bo pierwszym występem w najwyższej klasie rozgrywkowej - trwa poważne wzmacnianie kadry. Władze ekipy z północno-wschodniej Polski poinformowały, że w batalii 2019/2020 barw Ślepska będą bronić Bartłomiej Bołądź, Joshua Tuaniga oraz Adrian Stańczak.

Pierwszy z wymienionych zawodników to 25-letni atakujący, który ostatnio grał dla niemieckiego VfB Friedrichshafen. Wcześniej Bołądź występował też w takich ekipach, jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Czarni Radom. Nowy nabytek beniaminka PlusLigi kilka tygodni temu zadebiutował w dorosłej kadrze Polski.

Joshua Tuaniga to z kolei reprezentant USA. 22-letni rozgrywający w 2018 r. zdobył nagrodę AVCA, która przyznawana jest za dokonania w rozgrywkach uniwersyteckich. Amerykański zawodnik mierzy 191 cm wzrostu, a jego zasięg w bloku wynosi 307 cm.

W sezonie 2019/2020 dla suwalskiej drużyny grać będzie także Adrian Stańczak. Doświadczony, bo już 32-letni libero, przez kilka ostatnich lat był siatkarzem plusligowego GKS-u Katowice.

Wszyscy nowi zawodnicy Ślepska związali się z beniaminkiem kontraktami na jeden sezon.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39