Słoneczko i Dama Pikowa - występy Grodzieńskiego Teatru Lalek w BTL

2011.10.14 00:00
W dniach 15 - 17 października w Białostockim Teatrze Lalek wystąpią gościnnie aktorzy Grodzieńskiego Teatru Lalek. W ich wykonaniu będzie można zobaczyć spektakl dla dzieci - "Słoneczko" oraz przeznaczoną dla widzów dorosłych "Damę Pikową".
Słoneczko i Dama Pikowa - występy Grodzieńskiego Teatru Lalek w BTL
Fot: BTL
Scena ze spektaklu " Słoneczko"

Goście z Białorusi pokażą na scenie białostockich "Lalek" dwie sztuki, które zadowolą widzów z każdej grupy wiekowej. Do najmłodszych skierowana jest sztuka "Słoneczko i śnieżne ludziki". To prosta i ciepłą historia dwóch bałwanków, które nie chcą znikać wraz z wiosennym pojawieniem się Słoneczka. Sztukę wyreżyserował znany widzom BTL ze spektaklu "Kopciuszek" - Oleg Żiugżda.

Natomiast dla widzów dorosłych wystawiona zostanie "Dama Pikowa" na motywach opowiadania Aleksandra Puszkina i opery Piotra Czajkowskiego.
Spektakl również jest dziełem Olegi Żiugżdy. Sztuka otrzymała Grand Prix na wrześniowym festiwalu Spectaclo interesse w Ostrawie i była wydarzeniem VI edycji Festiwalu Lalkarskiego im. Obrazcowa w Moskwie.

"Słoneczko" będzie grane 16 października o godz. 11 i 17 października o godz. 9 i 11, a przeznaczona dla widzów dorosłych "Dama Pikowa", 15 - 16 października o godz. 19.

MAG

1333 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39