Słoneczni zremisowali z Czerwonymi Smokami

2019.11.10 10:29
Po dwóch meczach z porażkami tym razem futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok zanotowali nieco lepszy wynik. Podlasianie - we własnej hali - zremisowali z ekipą Red Dragons Pniewy.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Podział punktów z Czerwonymi Smokami z Pniew to dla Słonecznych pierwszy remis w tym sezonie. Do tej pory białostoczanie w swoich poczynaniach byli bezkompromisowi, ale już w sobotę (9.10) drużyny lepszej wyłonić się nie udało.

Podczas spotkania rozgrywanego w hali VI Liceum Ogólnokształcącego pierwsi do bramki trafili goście. W 11. minucie starcia golkipera gospodarzy pokonał bowiem Mateusz Kostecki, ale na przerwę z prowadzeniem zeszli białostoczanie, gdyż w końcówce pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się Witalij Lisnyczenko i Adrian Citko.

Słoneczni nie poszli jednak za ciosem i po zmianie stron pozwolili przyjezdnym doprowadzić do remisu. Bramkarza MOKS-u tym razem pokonał Adam Wachoński, dlatego mecz zakończył się rezultatem 2:2.

W tej chwili ekipa z północno-wschodniej Polski zajmuje w tabeli Futsal Ekstraklasy pozycję numer 6, ale lokata ta może jeszcze ulec zmianie, gdyż nie wszystkie drużyny rozegrały swoje starcia w ramach 8. kolejki zmagań.

14. Red Devils Chojnice 7 5 17:32

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 2:2 (2:1)
Bramki: Witalij Lisnyczenko 18, Adrian Citko 20 - Mateusz Kostecki 11, Adam Wachoński 31

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, Jendruczek - Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Prolejko, Zalewski

Red Dragons Pniewy: Błaszczyk, Roj - Skrzypek, Kubiak, Wachoński, Kostecki, Silavaga, Hoły, Banasik, Miałkas, Błaszyk, Bogaczyk