Słoneczny Poniedziałek Wielkanocny

2024.04.01 09:17
Poniedziałek Wielkanocny będzie ciepły i słoneczny. Nie musimy obawiać się też wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych.
Słoneczny Poniedziałek Wielkanocny
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że kwiecień rozpoczniemy z piękną, wiosenną pogodą. W stolicy województwa podlaskiego będzie dziś ciepło, sucho i słonecznie.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry wskazywać będą maksymalnie 22°C w ciągu dnia i 12°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 22°C.

Wiatr przybędzie dziś do naszego miasta z południa. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 40 km/h. Zachmurzenie pokryje nie więcej niż 50 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 999 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 47 proc. Panować będą neutralne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec równo o godzinie 06:00. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 12:31, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać dopiero od godziny 19:03. Długość dzisiejszego dnia to 13 godzin i 3 minuty.

Księżyc pojawi się ponad naszym miastem o godzinie 02:46. Pozostanie widoczny do godziny 08:45. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 10 godzin i 57 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 1 kwietnia to 92. dzień bieżącego roku. Poza Prima aprilis, zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Międzynarodowy Dzień Ptaków oraz Międzynarodowy Dzień Klauna.

Swoje imieniny świętują: Grażyna, Hugon, Zbigniew, Celzjusz, Chionia, Florentyn, Hugo, Irena, Jakubina, Katarzyna, Makary, Miłość, Tomasz, Tomisław, Wenancjusz oraz Wenanty.

Przysłowia na poniedziałek:

"Pierwszy kwietnia - bajów pletnia";
"W prima aprilis się omylisz, gdzie postąpisz, gdzie się schylisz".


Cytat dnia:

"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno." - Andrzej Sapkowski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1081 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39