Słowiński Park Narodowy 30.05-2.06.2024

dodane dnia: 2024-04-04 przez: Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Regionalny Oddział w Białymstoku
Uwaga: Ważność promocji się już skończyła.
Termin promocji: 2024-04-04 - 2024-05-17
NIDZICA - ŁEBA - KLUKI - LĘBORK - PODOLE WIELKIE - OLSZTYNEK

Przełom maja i czerwca to doskonały czas na odwiedzenie niezatłoczonego jeszcze wybrzeża Bałtyku. Zapraszamy na eksplorację wydm i zabytkowych obiektów Słowińskiego Parku Narodowego.

PROGRAM:
I DZIEŃ - 30.05.2024
6:00 wyjazd z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki w Białymstoku.
NIDZICA – jeden z najpotężniejszych zamków krzyżackich. Zobaczymy tu eksponaty ukazujące najstarszą historię Prusów, zamku i miasta. Ale również piękne kafle mazurskie oraz wydawnictwa religijne pisane gotykiem, adresowane do Mazurów. Znajdują się tu wyjątkowe XV-wieczne polichromie oraz gotyckie sklepienie. Przyjazd do Łeby w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w ośrodku położonym około 100 m od morza. Obiadokolacja i czas wolny.

II DZIEŃ - 31.05.2024
Po śniadaniu przejazd do KLUK, dawnej osady rybackiej Słowińców. Zwiedzimy muzeum typu skansenowskiego w Klukach – oryginalne chałupy o konstrukcji szachulcowej z wyposażeniem oraz tradycyjne obiekty gospodarcze. Przejazd do CZOŁPINA, gdzie zobaczymy nową ekspozycję Muzeum Przyrodniczego Słowińskiego PN. Kolejna atrakcja to spacer ścieżką przyrodniczą przez „zaczarowany las” do latarni morskiej z zejściem do morza. Zdobędziemy Świętą Górę Słowińców zwaną Rowokół (115 m n.p.m.), a z wieży podziwiać będziemy przepiękną panoramę na krajobraz Parku (spacer około 3-4 km).
Następnie przejazd do LĘBORKA - miasta, które pamięta średniowieczne czasy panowania książąt pomorskich i zakonu krzyżackiego. Mimo burzliwych dziejów zachowało się tu kilka ciekawych zabytków: średniowieczne obwarowania miasta, Baszta Bluszczowa, kościół św. Jakuba, wejdziemy także do Wieży Ciśnień z wystawą archeologiczną.
Powrót do Łeby na kolację i nocleg.

III DZIEŃ - 1.06.2024
Po śniadaniu przejazd do Słowińskiego Parku Narodowego i dalsza eksploracja parku. Występuje tu największy kompleks ruchomych wydm w Europie, a krajobraz przypomina pustynię okoloną jeziorami i lasami. Odbędziemy spacer z Rąbki do malowniczej ruchomej Wydmy Łąckiej, zdobędziemy Łącką Górę i Wydmę Białą. Zanurzymy stopy, a może i nie tylko... w morskiej wodzie, dalej powędrujemy wzdłuż morskiego brzegu do ukrytej w lesie wyrzutni rakiet (całodzienny spacer o długości około 12-13 km, osoby chętne będą mogły podjeżdżać meleksami - koszty przejazdów we własnym zakresie).
Następnie udamy się do 150-letniej pomorskiej gorzelni przemysłowo - rzemieślniczej w PODOLU WIELKIM. Dowiemy się tu jak wygląda rzemieślnicza produkcja polskich specjałów wysokoprocentowych. Zwiedzanie połączone jest z degustacją wyrobów gorzelni rzemieślniczej, która specjalizuje się m.in. w okowitach.
Powrót do Łeby na kolację i nocleg.

IV DZIEŃ - 2.06.2024
Śniadanie i wykwaterowanie.
W drodze powrotnej zwiedzimy Park Etnograficzny w OLSZTYNKU. Zaaranżowany w formie wioski skansen prezentuje różnorodny zbiór budownictwa z terenu Warmii i Mazur, m.in. oryginalny dom podcieniowy.
Obiad
Powrót do Białegostoku około godz. 20:00

szczegóły: https://www.bialystok.pttk.pl/tour/slowinski-pn/

ZAPRASZAMY!

1399 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39